Některé zakázky města z minulosti vyšetřuje policie, říká Milan Dian

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Nejen audit, ale i policejní vyšetřování se zabývá hospodařením městského úřadu v Lovosicích za bývalého vedení, kdy starostkou byla Lenka Lízlová (ČSSD). Pro MojeLitoměřicko.cz to potvrdil současný první muž radnice Milan Dian (ANO).

Reklama

"Prověření hospodaření minulého vedení bylo plánováno a zahrnuto i do volebního programu ANO 2011 a v uplynulých týdnech se jen upřesňovala forma a zadání. Řadu věcí, na základě v minulosti podaných podnětů totiž vyšetřuje policie, proto jsme se chtěli vyhnout duplicitě. Audit má ukázat cestu k nastavení procesů, k větší transparentnosti a snížení rizik při správě veřejného majetku," sdělil na dotaz redakce MojeLitoměřicko.cz Milan Dian, starosta Lovosic, důvody "částečného" auditu.

Ten se zabývá prošetřením hospodaření jen městského úřadu, nikoliv příspěvkových organizací či jednotlivých projektů v minulosti realizovaných a financovaných městem.

"Ano, rozsah auditu je omezen. Především, nové vedení chce mít nezávislou zprávu v jakém stavu město přebralo a jaká případně existují finanční či nefinanční rizika plynoucí z uzavřených či probíhajících projektů. V tuto chvíli se audit dotkne jen aktivit městského úřadu. Na příspěvkové organizace a firmy zřízené městem se audit nevztahuje, ale do budoucna to nevylučujeme," upřesnil Milan Dian.

"Cena auditu v rozsahu, ve kterém jsme ho zadali, je 45 tisíc korun. Firma A&CE Group, s. r. o., byla vybrána na základě vyhodnocení poptávek. Rozhodla cenová úroveň, reference a časová dostupnost," řekl k výběru auditorské firmy starosta města.

"Hledali jsme firmu s celorepublikovou působností a zkušenostmi s audity ve veřejné správě. Současně jsme nechtěli investovat více než řádově desítky tisíc korun. U vyhlášených auditorských společností bychom se dostali na částku o řád vyšší," dodal Milan Dian.

ČTĚTE:  Hospodaření města Lovosice zkontroluje audit. Prověří transakce v minulosti

Reklama

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře