Naproti lovosické chemičce mají stát průmyslové haly

Pole, kde má být průmyslová zóna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pole, kde má být průmyslová zóna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Nové velké haly pro lehkou výrobu, logistiku a jako sklady by měly do roku 2019 vzniknout naproti areálu Lovochemie na okraji Lovosic. Zda se záměr skutečně zrealizuje, ale není zcela jisté.

Reklama

Záměr postavit haly představila děčínská firma ArmexOil, která je majitelem pozemků zahrnutých v tzv. lovosické průmyslové zóně II.

Podle Aleny Čepilové z ArmexOil pozemky firma před lety kupovala kvůli jinému záměru - vybudovat na nich solární elektrárnu a čerpací stanici. Tento plán ztroskotal a pozemky stále slouží jako pole.

Jedním ze záměrů byl i prodej pozemků. V současnosti jsou podle cedulí realitních kanceláří nadále nabízeny k prodeji. Přesto firma uskutečnila setkání s veřejností, na kterém záměr představila. Jenže v úterý (14.6.2016) v sále lovosické radnice bylo minimum lidí z řad obyvatel města, návštěvníky byli někteří zastupitelé a vedoucí úředníci městského úřadu.

Co by na poli naproti Preolu bylo postaveno? Areál s jednou velkou halou a v další etapě by vznikly menší haly. Ty má ze strany směr k Lukavci chránit velký přírodní val se zelení, který má vzniknout díky vytěžené zemině ze stavby hal.

Do komerční zóny by se vjíždělo z hlavní Terezínské ulice, z kruhového objezdu, který slouží v současnosti pro Preol.

Přítomní zastupitelé se zajímali o dopravní obslužnost areálu, o využití železniční vlečky či intenzitě nákladní dopravy.

Investor prostřednictvím developera chce vstoupit do procesu územního řízení. První hala by byla otevřena pro zájemce v roce 2018.

Kdo by v komerční zóně působil, manažerka firmy Alena Čepilová nechtěla specifikovat s odkazem na požadavek společností. Avšak uvedla, že by komerční zóna naproti Lovochemii mohla zaměstnávat až 3 tisíce lidí, kteří by pracovali na směny.

Lovosice jsou podle zástupců firmy ideální lokalitou pro logistické společnosti či lehkou průmyslovou výrobu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře