NA VAŠÍ STRANĚ. Je čas na bojkot pump v Litoměřicích. Stačí tankovat v Roudnici

Čerpací stanice TANK ONO zamíchala s cenami benzinu v Roudnici nad Labem. Foto: MojePodřipsko.cz/Radek Pešout
Čerpací stanice TANK ONO zamíchala s cenami benzinu v Roudnici nad Labem. Foto: MojePodřipsko.cz/Radek Pešout

Litoměřice - Litoměřičtí pumpaří ždímou motoristy, nabízejí benzin a naftu za nehorázné ceny. Řidiči platí v regionu nejvyšší ceny z Ústeckého kraje. To v Roudnici se situace výrazně změnila.

Reklama

Litoměřice jsou městem, kde lidé vydělávají málo peněz, přitom platí nejvíce za benzin v kraji. Pumpaři z motoristů dělají hlupáky a mastí si své kapsy. Přitom v Ústí nad Labem lze u všech čerpacích stanic tankovat za levnější peníz. Nově i v Roudnici nad Labem.

Zhruba dva týdny funguje ve městě pod Řípem benzínová válka. Do Roudnice nad Labem vstoupil řetězec TANK ONO a pořádně zamíchal cenami za naftu a Natural 95.

Celé roky se spekulovalo o kartelové dohodě mezi provozovateli čerpacích stanic v Roudnici nad Labem. Oficiálně se to neprošetřovalo, a tak řidiči tankovali za nejvyšší možné ceny z celého Ústeckého kraje.

Tomu je teď konec. Provozovatel pumpy Pohona se rozhodl spojit s řetězcem TANK ONO, který provozuje pumpy s nejlevnějším benzinem v Česku. Motoristé z Podřipska si tak nyní mohou užívat nízké ceny (už tak drahého benzinu), tak jako řidiči třeba v Ústí nad Labem, kde jsou dvě čerpací stanice.

A vstup ONO byl hodně razantní. Obvykle se ceny za natural pohybovaly v současnosti kolem 37,70 korun za litr.  A když nový řetězec nasadil akční cenu 33,90 korun za litr, ihned to vzbudilo pozornost motoristů z okolí.

Ostatní pumpaři zpanikařili a museli ceny snížit. Třeba dvě pumpy Benziny se cenově srovnaly na úroveň TANK ONO. I tak je ale obrázek tristní. Zatímco do ONO jezdí auto za autem, u Benziny je prázdno.

Zatím jedinou čerpací stanici, která si drží ceny na úrovni 37,70 korun za litr je Shell na výpadovce na dálnici D8.

V Litoměřicích se pohybují ceny okolo 37 korun za litr. Přitom u jiných pump v kraji je obvyklá cena okolo 36 korun.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře