Na Litoměřicku je zatím kvůli dávkám klid

Úřad práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Úřad práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice, Lovosice - Nové komplikace na úřadech práce začínají opět po dvou letech. Do loňska využívaný systém od firmy Fujitsu Technology Solutions nefunguje. Úřady práce varovaly před možným zpožděním sociálních dávek.

Reklama

Do provozu byl opět zapojen staronový OKsystem, jenže v něm chybí údaje z předchozího období. Jsou pobočky úřadů práce v chaosu?

„V Lovosicích máme běžný stav jaký bývá vždy na začátku ledna. Můžeme vyplácet okamžité pomoci. Měli jsme poradu a hodnotit situaci 3. ledna je předčasné,“ uvedla ředitelka lovosického úřadu práce Marcela Vojířová. „Původní  systém nefunguje. Ovšem do 15. ledna by mělo být vše vyplaceno.“

V Litoměřicích je podle ředitele Ivana Vilíma obdobná situace jako všude jinde po republice. „Zatím vše probíhá standardně. Příští týden, možná v pátek, bude úřad práce uzavřen pro veřejnost. Rozhoduje se o tom lokálně. Přechod na OKsystem je komplikovaný, možná problémy budou kolem 10. a 20. ledna, kdy jsou lidé zvyklí na peníze. Nějaké zpoždění možná bude, nyní je ale předčasné o tom spekulovat,“ konstatoval.

Systém firmy Fujitsu obstarával jen část agendy, zbytek měla na starosti původní firma OKsystem, která od roku 1993 do roku 2011 provozovala čtyři systémy – OK dávky, OK práce, OK nouze a OK služby.

„Verdiktem ÚOHS, podle kterého došlo při výběru smluvního partnera k porušení zákona o zadávání veřejných zakázek, začíná pro zaměstnance Úřadu práce ČR další mimořádně náročné období. Už nyní je totiž jasné, že budou muset ověřovat data statisíců klientů,“ uvedla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře