Na Litoměřicku i letos šlapou do pedálů juniorští cyklisté. Je tu Závod míru juniorů

Logo Závod míru juniorů
Logo Závod míru juniorů

Litoměřicko - Startuje mezinárodní cyklistický etapový Závod míru juniorů, který se koná ve dnech 7. - 10. května 2015. Juniorští závodníci zabojují o jeden z nejprestižnějších žlutých trikotů juniorského světa cyklistiky. Připraveno je 400 kilometrů po Litoměřicku a Teplicku.

Reklama

Cyklistický závod začíná ve čtvrtek 7. května 2015. Slavnostní zahájení proběhne na litoměřickém Mírovém náměstí v 14.40 hodin, kde bude zhruba po dvou a půl hodinách také cíl a letošní první vyhlášení.

V pátek se pojedou dvě etapy. Nejprve je dopoledne naplánovaný souboj s chronometrem v Třebenicích. Odpoledne přijde na řadu roudnická část. Start bude na Karlově náměstí a cíl opět na Masarykově třídě. Na trati nebude chybět ani rychlostní prémie v Budyni, Štětí a Hoštce.

V sobotu junioři zamíří na německé území. Start kopcovité etapy bude v Teplicích Na Stínadlech u fotbalového stadionu, cíl pak v Zinwaldu. Během horské etapy cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří vížku a naplánovány jsou také sprinterské prémie v Duchcově a v Dubí.

Čtyřdenní boj o žlutý trikot jezdci uzavřou netradičně v Litoměřicích. Zcela mimořádně musel být cíl v Terezíně, kvůli uzavírce Tyršova mostu přemístěn. Na peloton čeká okruh u Ploskovic, Maškovic a Třebušína.

Závod míru je opět zařazen do nejvyšší světové soutěže pro juniory – Juniors Nations Cup. Májové etapy jsou jednou ze sedmi etapových akcí. Na Litoměřicko se tak sjedou nejlepší juniorští závodníci z celého světa. Přihlášeno je devatenáct šestičlenných družstev včetně výběru české reprezentace.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře