MojeLitoměřicko.cz zveřejní zvukový záznam srpnového zastupitelstva Lovosic

Jednání srpnového zastupitelstva. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Jednání srpnového zastupitelstva. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Web MojeLitoměřicko.cz zveřejní zvukový záznam srpnového zastupitelstva, na kterém se řešilo několik kauz. Důvodem je, aby si obyvatelé Lovosic udělali obrázek, jak veřejné jednání probíhalo.

Reklama

Na srpnovém zastupitelstvu se rozhodovalo o termínu konání referenda proti hazardu v Lovosicích. Na něm vystoupil Milan Rygl, který požadoval, aby zastupitelé vyhlásili referendum na termín komunálních voleb. Avšak zastupitelé rozhodli jinak.

Nakonec krajský soud vydal rozhodnutí, aby se referendum konalo v požadovaném termínu navrhovatele. Soud například konstatoval, že zastupitelé v tomto bodu vedli jednání v rozjitřené atmosféře. Doslova je v usnesení napsáno, že "zastupitelstvo bylo vedeno velmi konfrontačně".

ČTĚTE:  Soud rozcupoval argumenty města. V Lovosicích bude referendum proti hazardu v říjnu

MojeLitoměřicko.cz zveřejní zvukový záznam zastupitelstva (vystoupení Milana Rygla, reakce zastupitelů).

Dále na srpnovém zastupitelstvu se schvalovala smlouva s developerskou firmou, která prodává parcely pro rodinné domy na Holoubkově.

ČTĚTE:  Startovací byty na Holoubkově? Domy pro milionáře v Lovosicích

MojeLitoměřicko.cz zveřejní zvukový záznam zastupitelstva (reakce zastupitelů).

A na zastupitelstvu se v diskusi řešil i údajný nábytek v bytě starostky a místostarostky. O tom referovalo tištěné MojeLitoměřicko.cz. "Při psaní článku jsme dbali objektivity a vzhledem k rozporuplným reakcím na zastupitelstvu jsme k tématu přistoupili jako k referování debaty, která probíhala na zastupitelstvu. Striktně jsme se drželi citací, které byly vysloveny zúčastněnými stranami sporu - tedy Josefa Trefného, Vladimíry Novákové, Lenky Lízlové a Milana Rygla," říká šéfredaktor Radek Pešout.

"Protože jsme místostarostkou vyzýváni k omluvě, rozhodli jsme se zveřejnit zvukový záznam zastupitelstva. Čtenář si tak může udělat vlastní úsudek o kauze a zvukový záznam porovnat s tištěnou verzí - přepisem události," konstatuje Radek Pešout.

"Vzhledem k tomu, že zmíněný případ se řešil na veřejném zastupitelstvu za přítomnosti médií a veřejnosti, a údajně měla být podána trestní oznámení, rozhodli jsme se tento bod z jednání zastupitelstva zveřejnit. Jedná se totiž o věc veřejnou," objasňuje Radek Pešout.

MojeLitoměřicko.cz celý zvukový záznam zveřejní v nejbližších dnech.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře