MojeLitoměřicko.cz trhá rekordy. Web píše, o čem jiní nemohou

Homepage MojeLitoměřicko.cz
Homepage MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Jediné nezávislé médium na Litoměřicku trhá rekordy čtenosti. MojeLitoměřicko.cz je a nadále bude investigativní web, který je finančně nezávislý. Nemusí tak podléhat politickým tlakům.

Reklama

Zatímco jiná regionální média jsou financována radnicemi či jejími příspěvkovými organizacemi, MojeLitoměřicko.cz je založeno na jiném principu ekonomického fungování. Není vlastněno aktivními politiky, nepotřebuje být financováno z obecních peněz - proto čtenářům zajišťuje nezávislé zpravodajství.

"Vzhledem k tomu, že tradiční či malá regionální média jsou financována prostřednictvím inzerce či předplatného z obecních peněz - ať už přímo či nepřímo - politici si tak kupují loajalitu. Díky tomu je deformován zpravodajský obsah. Buď přímo či nepřímo. To znamená, že daná média píší jen oficiálně schválené tiskové zprávy a naopak nepíší o tom, o čem by mohla. Cíleně zatají skutečnosti. V tom je v současnosti největší riziko manipulace médii a ovlivňování veřejného prostoru," říká šéfredaktor MojeLitoměřicko.cz Radek Pešout.

"Náš claim je O čem se jinde nepíše, nově používáme i O čem jiní psát nemohou," říká Radek Pešout. "Chceme tím jasně říci, jaký obsah nabízíme. A vidíme, že čtenáři to oceňují."

Nezávislost médií bude stále více důležitější. "Politici si myslí, že budou mít pod kontrolou média. Mýlí se," konstatuje Radek Pešout.

"V následujících měsících budeme upevňovat pozici. Web budeme kombinovat s tištěnými novinami - čtenáři tak dostanou skutečně nezávislé informace," dodává šéfredaktor MojeLitoměřicko.cz

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře