Místo vlaku mikrobus. Výluka na trati Litoměřice - Lovosice změní i zastávky

Železniční trať u Lovochemie. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Železniční trať u Lovochemie. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice, Lovosice - Už od 1. srpna 2015 se cestující na trati Litoměřice - Lovosice musí připravit na výluku, která potrvá tři měsíce. Modernizovat se bude horní nádraží v Litoměřicích, postaví se nový železniční most přes Labe, navíc bude nadále trvat uzavírka Tyršova mostu. Cestující bude vozit mikrobus.

Reklama

Omezení na trati Česká Lípa - Lovosice v úseku Litoměřice - Lovosice začne 1. srpna a skončí 29. října 2015. Cestující budou vozit náhradní autobusy. Na trase Lovosice - Žalhostice bude jezdit mikrobus.

Kvůli uzavírce Tyršova mostu České dráhy počítají se zdržením, zvláště v ranní a odpolední špičce. V té době se tvoří kolony už na novém mostě gen. Chábery a po celé délce průjezdu centrem Litoměřic. Náhradní autobusy přitom mají jezdit ve špičce po půlhodinových intervalech.

Proto v platnosti bude zcela nový jízdní řád, navíc budou jinak umístěny náhradní zastávky, než je obvyklé při jiných krátkodobých výlukách.

Zastávky náhradní autobusové dopravy budou většinou u zastávek linkových autobusů, nikoli u železničních budov. V případě Litoměřic bude zastávka místo u horního nádraží u budovy České pošty a místo Cihelny na Vojtěšském náměstí (u Severky).

Přestože se výluka týká úseku z Lovosic do Litoměřic, ČD nasadí náhradní autobusovou dopravu na celý úsek, tedy až do České Lípy. Výlukové jízdní řády budou viset na všech zastávkách a dostupné budou i na webu. Autobusy budou většinou kopírovat silnici I/15, zvlášť budou zajíždět jen do dvou obcí.

Podle Českých drah náhradní autobusová doprava může zkomplikovat cestování pro lidi s tzv. spoluzavazadly. Navíc přednost budou mít dětské kočárky. S možnými komplikacemi musí počítat také handicapovaní. Třeba vozíčkáři budou mít možnost objednat si jízdu 48 hodin předem. Omezení se dotkne i vlaků pro přepravu kol. Po 29. srpnu 2015 přeprava kol bude zakázána.

České dráhy pro cestující připravily výjimky z tarifu. Bude možné využít dopravu i na železniční trati na druhé straně Labe bez doplatku.

Až výluka skončí, vlaky budou přes Labe jezdit po nové konstrukci mostu a cestující se na litoměřickém horním nádraží dočkají nově vybudovaných perónů. Rekonstrukce zajistí bezbariérový přístup k vlakům, upraví se kolejové vedení i zabezpečovací zařízení. Vybudována mají být i protihluková opatření.

ČTĚTE: Lovosické nádraží čeká modernizace. To hlavní vypukne příští rok

Začíná rekonstrukce železničního mostu přes Labe. Kdy bude výluka?

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře