Místo novin zařiďte zubní pohotovost, vyzval Ondřej Štěrba vedení nemocnice

Zastupitelé z ANO. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Zastupitelé z ANO. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Litoměřický lékař a zastupitel za ANO Ondřej Štěrba apeloval na členy správní rady litoměřické nemocnice, aby zrušili předplatné dvou deníků, za které špitál jako příspěvková organizace města platí 975 tisíc korun ročně. Podle návrhu by z ušetřených peněz bylo možné zřídit zubní pohotovost.

Reklama

Souboj lékařů se odehrával na lednovém zastupitelstvu města. Ondřej Štěrba kritizoval předplatné Litoměřického deníku a Mladé fronty Dnes, kterou si objednala Městská nemocnice v Litoměřicích.

V případě Litoměřického deníku (VLP) nemocnice utratí 548 000 korun. Nemocnice poprvé odebírání deníku objednala na podzim 2012. Letos je to třetím rokem. Za Mladou frontu Dnes (Mafra) nemocnice platí 428 000 korun ročně.

Nemocnice je financovaná převážně od zdravotních pojišťoven a příspěvků města či evropských dotací (nákup přístrojů). Navíc na provoz pohotovosti nemocnice dostává další finanční podporu, a to z Ústeckého kraje.

A právě v rámci projednávání bodu o zajištění a financování pohotovosti pro rok 2015 Ondřej Štěrba vystoupil s návrhem zastupitelského klubu ANO o zřízení zubní pohotovosti, která v Litoměřicích chybí.

S tím ale nesouhlasili zejména dva členové správní rady a politici z ODS - Leoš Vysoudil a Radek Lončák (třetí člen správní rady a ekonomický ředitel Vladimír Kestřánek z ČSSD se na zastupitelstvu k tématu nevyjádřil).

Podle Lončáka a Vysoudila (stejný názor měl i radní z ODS Pavel Kejř) není důvod zubní pohotovost v nemocnici zřizovat. Jako argument uvedli nedostatek financí i nemožnost získat kvalifikované zubaře z regionu, kteří by zubní pohotovost chtěli sloužit.

S tím ale nesouhlasil Ondřej Štěrba, který trval na zrušení předplatného novin. A ušetřené peníze začít investovat do tvorby a vybavení zubní pohotovosti. Avšak to lékař Vysoudil s Lončákem odmítli.

ČTĚTE:  Litoměřická nemocnice platí za noviny skoro milion korun. Prý je to komfort pro pacienty

Reklama

Hodnocení

4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře