Milan Toman a další noví hráči jsou posilami Litoměřic

Milan Toman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Milan Toman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litoměřice - Ve znamení hráčských změn vstupují hokejisté HC Litoměřice do nového roku 2016. Už na sklonku prosince 2015 došlo k několika přesunům v kádru prvoligového mužstva a další zásahy do sestavy nastávají na počátku ledna.

Reklama

Litoměřický klub ztratil nedávno obránce Angela Krsteva, který zamířil do pražské Slavie. Poté si pražská Sparta stáhla mladého útočníka Martina Procházku a pražská Slavia nečekaně ukončila hostování Martina Ondráčka, který už také nebude v Litoměřicích pokračovat. A Lukáš Vantuch, který působil v Litoměřicích formou střídavých startů z extraligového Hradce Králové, je už v Litvínově.

Na odchody opor musel litoměřický tým zareagovat získáním nových hráčů. První starty už mají za sebou obránce Milan Toman a útočník Martin Filip. Toman v sezóně 2014/2015 hrál za Mladou Boleslav a především za Chomutov, jemuž na jaře 2015 pomohl k úspěchu v baráži a postupu do extraligy. V kádru chomutovských Pirátů ale nezůstal, hrál hokej jen na nižší úrovni v Roudnici nad Labem a nyní posílil Litoměřice. První liga v tomto klubu není pro něj výjimečnou záležitostí, protože v mužstvu už působil před několika lety.

„Do Litoměřic jsem se nyní vrátil díky domluvě se sportovním manažerem a asistentem trenéra Danielem Tvrzníkem. Soutěž má i letos výbornou úroveň zásluhou celků, které ještě nedávno bojovaly v extralize,“ svěřil se Toman klubovému webu.

Nesmírně zkušenou posilou je útočník Martin Filip (ročník narození 1971), který prošel řadou extraligových celků, má zkušenosti ze zahraničí a v české první lize zářil ještě nedávno v dresu Dukly Jihlava.

V lednovém pokračování soutěže se k litoměřickému kádru připojí útočníci Petr Přeučil z prvoligového Mostu a Richard Kristl ze širšího kádru extraligové Plzně. Oba by měli pomoci při zlepšení ofenzivy. Talentovaný Kristl se prosazoval v druholigových Klatovech, kde se mu dařilo střelecky.

ČTĚTE:  Daniel Tvrzník věří v další úspěšnou sezónu litoměřického hokeje

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře