MAPA: V Litoměřicích nově zajíždí MHD na Mírové náměstí, ze dvou jsou čtyři linky

Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Pixabay.com
Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Na Mírové náměstí v Litoměřicích nově zajíždí autobus místní MHD. Síť je rozšířena ze dvou na čtyři linky, zároveň je pět nových zastávek.

Reklama

Autobus zastavuje v místě dosavadního zásobovacího zálivu před Gurmánií, kam přijede z Lidické ulice. Odtud zamíří do ulice České armády, kde zastaví proti obvodnímu oddělení Policie České republiky.

"Důvodem, proč se město rozhodlo zahrnout náměstí do trasy městské dopravy, byly požadavky samotných obyvatel, které radnice zaznamenávala již v minulosti. Velkou část uživatelů MAD totiž tvoří senioři," uvedla radnice na městském webu.

"Přestože současná nejbližší zastávka od náměstí „u pošty“ byla dosud od centra vzdálena jen několik minut chůze, pro mnohé obyvatele byla i tato vzdálenost velká."

Podle Jana Jakuba, vedoucího litoměřického odboru dopravy, nová zastávka na náměstí je "navíc logickým protipólem individuální automobilové dopravě, a mohla by tedy přispět ke snížení provozu v centru, což je dlouhodobým cílem radnice."

Autobus určený pro tuto linku je menší než zbylé vozy a zdaleka nedosahuje váhového limitu 10 tun, což je hodnota určující velikost vozů, které smí na náměstí vjet.

Další nové zastávky obyvatelé najdou v ulici Štursova (v místě proti stávající jednostranné zastávce), dále v ulici Nerudova (u vyústění šikmé cesty na vozovku od přechodu přes koleje od horního nádraží) a v ulici Masarykova (z boku u finančního úřadu).

Nejdelší ze všech čtyř nových linek je linka A o celkové vzdálenosti 16,5 kilometru. Linka B je dlouhá 9,2 kilometru, C 9,4 kilometru a D měří 8,2 kilometru.

Tarif je pro všechny cestující zdarma.

Schéma MHD Litoměřice
Schéma MHD Litoměřice

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře