Lukas Wünsch a spol. se asi nezúčastní voleb. Kandidátka Severočeši.cz je vyškrtnuta krajským úřadem

Lukas Wünsch. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lukas Wünsch. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICKO - Litoměřický radní Lukáš Wünsch a další zástupci z regionu Litoměřicko se nesmí zúčastnit krajských voleb. Kandidátka Severočeši.cz byla zneplatněna na krajském úřadě a hnutí se neobjevuje ani v oficiálním seznamu Českého statistického úřadu.

Reklama

Letošních voleb se Severočeši.cz nezúčastní. První místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková totiž na krajském úřadu v Ústí nad Labem odvolala kandidátní listinu pro krajské i senátní volby.

Současná situace je důsledkem sporu uvnitř hnutí, který vypukl už v roce 2014.

V té době se hnutí rozštěpilo. Z postu předsedy rezignoval František Ryba, který je mj. předsedou bytového družstva Krušnohor působícím především na Mostecku. Novou předsedkyní se stala tehdejší místopředsedkyně Hana Jeničková.

Ovšem skupina kolem mosteckého poslance Bronislava Schwarze a podnikatele Jiřího Zelenky uspořádala valnou hromadu a převzala vedení hnutí. Po tomto rozkolu začaly spory u soudů.

Soudy rozhodly, že tehdejší valná hromada uspořádaná kolem skupiny Schwarze a Zelenky je neplatná. Do této skupiny patří například i litoměřický radní Lukáš Wünsch.

Situace se tak vrátila do roku 2014. Paradoxem je, že skupina kolem Jeníčkové či bývalého náměstka mosteckého primátora Luboše Pitína kandiduje do krajských voleb na kandidátce hnutí Nový Sever.

Avšak Hana Jeníčková jako zástupkyně původních Severočechů rozhodla o vyškrtnutí kandidátní listiny na Krajském úřadě v Ústí nad Labem.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře