Lovosičtí Lovci přivítají tým ze Zlína

Vladimír Šuma. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vladimír Šuma. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - V dalším domácím utkání, které se hraje v rámci šestého kola extraligy, přivítají lovosičtí házenkáři celek ze Zlína. 6.kolo extraligy: HK FCC Město Lovosice – HC Zlín, sobota 10. října 2015 v 17 hodin.

Reklama

Jedno z lehčích zápasů by mělo na naše Lovce čekat v sobotu v podvečer v rámci dalšího kola extraligy mužů. I když, lehkých zápasů v extralize hledat nejde, a papírově slabší týmy bývají těmi, se kterými se hraje hůře než s těmi silnějšími. Zlín je v současné tabulce až na posledním dvanáctém místě, když společně s týmem Brna se jeho házenkářům zatím nepodařilo získat jediný bod. Výsledkově nejblíže k tomu měl náš sobotní soupeř v domácím zápase proti Jičínu, kterému podlehl rozdílem čtyř branek. V poločase přitom Zlín vedl 11:9 a zdálo se, že by mohl v domácím prostředí body ukořistit. Nakonec se tak nestalo.

Z tohoto výsledku nemusejí ve Zlíně dělat až takovou tragédii, horší je ale neúspěch ve vzájemných zápasech s týmy, které jsou v posledních dvou letech nováčky extraligové soutěže a se kterými bude zřejmě Zlín bojovat v jarním play-out. I když samozřejmě nikoho do této role předem neodsuzujeme, tak budeme zatím vycházet z papírových předpokladů. Nováčky posledních dvou let jsou týmy Litovle a letos Kopřivnice. V Litovli prohrál Zlín rozdílem šesti branek, v Kopřivnici pak dokonce o osm gólů a to je již určitě pro zlínský celek důrazným varováním. Ani další rozlosování nevyznívá pro Zlín příznivě, když v těžké sérii změří síly nejprve s naším týmem, aby v dalších kolech přivítalo „o život“ bojující Karvinou, druhý tým tabulky Hranice nebo osmibodovou Duklu Praha.

To, že letošní sezóna nebude vůbec jednoduchá a Zlín v ní bude bojovat o záchranu, si ale vedení klubu reálně uvědomuje. Jejich předsezónní cíl totiž vyzněl jasně: do sezóny vstupujeme s cílem stabilizovat tým po změnách ve vedení klubu, zapracovat nově příchozí hráče do týmu a zachránit extraligovou příslušnost i pro další sezóny.

V minulé sezóně jsme se s týmem Zlína utkali dvakrát v základní části. Ve druhé kole jsme doslova vyválčili vítězství, když jsme se v poslední minutě po tříbrankovém poločasovém vedení museli strachovat o zisk obou bodů. Nakonec jsme ze Zlína vezli těsné vítězství 29:28. V jarní odvetné části jsme sice také neexcelovali, když v poločase svítila na lovosickém ukazateli remíza 17:17, ale nakonec jsme se radovali z vítězství 34:27. I tenkrát byli nejlepšími střelci hráči, které již v letošní sestavě Lovců nenajdeme: 8br Jakub Kolomazník, 6br Josef Jonáš, 6br Tomáš Hes.

Zlín má v přesezónní kolonce příchodů hned šest jmen. Nejvýraznější je asi návrat Martina Kavky, který v loňské sezóně působil v Plzni, a o kterého jsme měli v minulosti zájem také my. Nakonec se ale Kavka v Plzni nechytil a vrátil se zpět na Moravu. Opačným směrem putovalo křídlo David Poloz a také další křídelní hráč a nejlepší střelec Litovle v letošní sezóně Jan Zbránek. Tým vede jako hlavní trenér Jiří Mičola.

Naši házenkáři budou i nadále nastupovat bez trojice Miko, Chroustovský, Klimt. Stejně jako v zápase proti Litovli, i tentokrát budou favoritem střetnutí a nic jiného než zisk dvou bodů nepřipadá v úvahu.

"Stejně jako proti Litovli, i tentokrát jdeme v zápase pro vítězství. V domácím prostředí jej proti Zlínu považuji za povinnost. V posledních utkáních jsme dokázali, že jsme schopni se vypořádat s absencí tří našich spojek a očekávám i nadále kolektivní výkon. Zisk dvou bodů by nás měl v tabulce posunout opět o nějakou příčku výše,“ uvedl trenér Lovců Vladimír Šuma.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře