Lovosičtí Lovci postupují v Českém poháru do 4.kola

Trenér házenkářů Lovosic Vladimír Šuma. Foto: archiv HK FCC Město Lovosice
Trenér házenkářů Lovosic Vladimír Šuma. Foto: archiv HK FCC Město Lovosice

Libčice n/Vl., Lovosice - Lovosičtí házenkáři nastoupili v neděli (1.11.2015) k prvnímu utkání v rámci letošního ročníku Českého poháru. Jejich soupeřem byly druholigové Libčice nad Vltavou.

Reklama

3.kolo ČP: Libčice nad Vltavou – HK FCC Město Lovosice 23:28 (12:16)

Úvodní čtvrthodina patřila Lovcům, kteří si vypracovali během šestnácti minut šestigólové vedení 10:4 a donutili domácí lavičku vybrat si oddechový čas. Spolehlivě chytal Jakub Koňařík, vepředu střelecky držel Lukáš Malý. Po oddechovém času Libčic se domácím podařilo náskok našich hráčů postupně snižovat až na 10:12 a v tu chvíli byl na řadě s time-outem Vladimír Šuma. Do konce poločasu Lovosice nakonec dokázaly získat čtyřgólový náskok 16:12.

Druhý poločas nepřinesl nějakou výraznou dominanci, což bylo dáno také tím, že trenéři zapojili do sestavy i několik dorostenců a ti dostali po právu svoji příležitost v pohárovém utkání. V brance dostal příležitost Honza Hrdlička a potvrdil svoji dobrou formu z poslední doby. Libčice se dokázaly držet na dostřel, aby nakonec našemu týmu podlehly o pět gólů 23:28.

Lovci díky tomuto vítězství postupují do osmifinále, které je na programu 17. listopadu. V něm již mohou narazit na někoho z extraligových týmů nebo ze čtyř celků z nižší soutěže, které postoupily stejně jako Lovosice do další fáze:

extraliga: Jičín, Dukla Praha, Karviná, Plzeň, Brno, Frýdek-Místek, Zubří, Zlín, Litovel, Kopřivnice, Hranice, (Lovosice)

nižší soutěže: Sokol Vršovice, Strakonice, Bystřice pod Hostýnem, Havlíčkův Brod.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Naší povinností bylo vyhrát, což se nám podařilo. Vzali jsme sebou na utkání i tři dorostence, kteří dnes dostali příležitost. Naším cílem bylo zvítězit a aby se nikdo nezranil, oba cíle jsme dokázali splnit.“

Sestava a branky Lovců: Koňařík, Hrdlička – Franc 4, Landa 4, Havel, Sýkora 3, Motejl 1, Bouček 1/1, Konárik 1, Jelínek 1, Chroustovský, Barth, Malý 10, Kalík 3

7m hody: 4/3 – 2/1, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 57

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře