Lovosický azylový dům se chce stěhovat. Po marných letech má šanci

Současné působiště azylového domu v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Současné působiště azylového domu v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Dlouhé roky nevyužívaný městský objekt v lovosické ulici Karla Maličkého by se mohl stát novým působištěm Azylového domu pro ženy a matky s dětmi. Nové vedení radnice revokuje původní záměr budovu prodat a nabídne ji k pronájmu.

Reklama

Je ve špatném technickém stavu, rekonstrukce by byla drahá, nájem pro charitu by byl vysoký. Argumenty, kterými bývalé vedení lovosické radnice v čele s exstarostkou Lenkou Lízlovou (ČSSD), odráželo snahy objekt po bývalém sídle "umělky" pronajmout Farní charitě Lovosice. Ta chtěla z vily v Terezínské ulici do domu v ulici Karla Maličkého přestěhovat Azylový dům pro ženy a matky s dětmi.

"Chceme se stěhovat, neboť nájem ve stávajícím soukromém objektu je pro nás poměrně vysoký," řekla pro MojeLitoměřicko.cz ředitelka Farní charity Lovosice Alena Maternová. "Jakmile město vyhlásí záměr pronájmu, přihlásíme se."

Přestože charita několikrát žádala radnici o přehodnocení záměru prodeje objektu, v únoru 2014 rada města s pronájmem za účelem azylového domu nesouhlasila. Po marných pokusech budovu prodat - zájemce se neobjevil - nakonec město s novým vedením záměr přehodnotilo.

"Pánové starosta s místostarostou se byli u nás podívat a viděli, že nejsme ubytovna," konstatovala Alena Maternová. Na posledním zastupitelstvu vedoucí odboru majetkosprávního Petra Buriánková oznámila stažení záměru prodeje budovy s tím, že město oznámí pronájem.

Objekt v ulici Karla Maličkého přesto bude nutné rekonstruovat. "Zejména interiéry. Kromě Azylového domu tam chceme stěhovat i adminitrativní zázemí pro služby pro rodiny a ředitelství. Tudíž chceme vytvořit Chartiní rodinné centrum. Dotaci zatím nemáme přiznanou, ale podanou žádost. Výsledky se dozvíme až na konci dubna," uvedla Alena Maternová.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře