Lovosické nádraží čeká modernizace. To hlavní vypukne příští rok

Vlakové nádraží Lovosice. Foto: archiv Wikipedia.org
Vlakové nádraží Lovosice. Foto: archiv Wikipedia.org

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Velká modernizace byla odstartována na lovosickém vlakovém nádraží. K letošní kompletní výměně signalizačních a spíše technických zařízení, která nejsou tolik vidět pro cestující, přijde na řadu rekonstrukce nástupišť.

Reklama

V roce 2016 by mělo dojít k převedení nádraží z majetku Českých drah (ČD) na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Díky tomu státní organizace plánuje investovat miliony do modernizací nádraží v Ústeckém kraji, v plánu jsou i Lovosice.

"Prodej nádražních budov je zcela v kompetenci vlády a ČD. SŽDC tento proces nemůže nijak ovlivnit. V této situaci, kdy není znám termín zahájení převodu, by byly veškeré spekulace předčasné. Na SŽDC by měla být převedena až na malé výjimky všechna nádraží po celé republice," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

"Obecně mohu říci, že SŽDC postupně plánuje rekonstrukci všech nádraží.  Dnes máme vypracovaný seznam prvních dvou stovek budov, které zásah potřebují co nejrychleji," doplnil.

Podle informací MojeLitoměřicko.cz v případě Lovosic je naplánována rekonstrukce nástupišť na rok 2016. Kromě kompletní výměny dlažby a zvýšení perónu, zastřešení, v plánu je výstavba výtahů a modernizace podchodu pro cestující, který spojuje nástupiště s výpravní budovou.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře