Lovosické koupaliště zafinancuje i Babišova Lovochemie

Koupaliště. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Koupaliště. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Dva miliony korun daruje lovosická chemička Lovochemie na rekonstrukci venkovního koupaliště. Darovací smlouvu musí ještě schválit zastupitelé. Celkové náklady jsou kalkulovány na sedm milionů korun.

Reklama

Koordinační skupina k obnově koupaliště se sešla v půli listopadu 2015. Podle lovosického starosty je stav areálu v žalostném stavu, některé věci byly dokonce ukradeny. "Musíme zajistit financování a do konce února 2016 dokončit projektovou dokumentaci," uvedl pro městský zpravodaj Milan Dian.

Se stavebními pracemi se má začít v březnu či dubnu 2016.

Cílem je koupaliště zprovoznit na letní sezónu, avšak v provizorním stavu. Jako sociální zařízení by sloužily pronajaté buňky. Regulérní výstavba objektu by proběhla až napřesrok.

Další komplikací je kvalita vody. Po kontrole bylo zjištěno, že obsahuje mangan a železo. Nutné je rovněž odstranit únik vody. Ty podle vyjádření radnice činily 103 kubíků za den na základě měření z roku 2013.

Město chce nadále zakoupit klouzačku, zasypat malý bazén s dvěma dráhami a ve velkém bazénu modernizovat plavecké dráhy. Ty mají být vybaveny i chromovými skokánky.

ČTĚTE:  Chceme koupaliště, rozhodli v anketě Lovosičané

Lidé se na koupališti v Lovosicích vykoupou příští rok, tvrdí Vladimír Šuma

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře