Lovosické koupaliště jde k ledu a zimní stadión je bez ledu

Zimní stadion, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Zimní stadion, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Od povodní v roce 2013 jsou zimní stadión a venkovní koupaliště v Lovosicích mimo provoz. A dlouho ještě zůstanou. Zatímco koupaliště se nezačalo ani rekonstruovat, u stadiónu jsou potíže takového rozsahu, že není instalován led.

Reklama

V zimě žádné bruslení, v létě žádné koupání. Lovosičané by si na tento stav měli začít zvykat. Přestože město se pustilo do rekonstrukce zimního stadónu, veřejnost se na ledovou plochu jen tak nedostane. Není.

"Probíhají různé schůzky, vše je stále otevřené," sdělila pro MojeLitoměřicko.cz Jana Hejdová z městského úřadu. Město se dohaduje s realizační firmou.

Jiný vývoj má venkovní koupaliště. To se od předloňských povodní ani rekonstrukce nedočkalo. Tehdejší vedení města se starostkou Lenkou Lízlovou (ČSSD) rozhodlo, že vypíše architektonickou soutěž a areál zmodernizuje.

Přestože vznikly nějaké návrhy, město nemá na jejich realizaci. "Je to finančně náročné. Finance nejsou. Budeme sice hledat dotační tituly, ale jistota, že peníze získáme, není," řekla pro MojeLitoměřicko.cz Jana Hejdová.

Z informací, které redakce MojeLitoměřicko.cz získala, vyplývá, že ani letos se koupaliště neotevře. Lovosičané tak budou odkázáni na koupání v Píšťanech. "Podpoříme finančně přívoz," dodala Jana Hejdová.

ČTĚTE:  Bruslit se v Lovosicích nebude. Zdržuje firma, říká město

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře