Lovosická radnice chce kácet desítky stromů na Osmičce. Postavil se jim silný soupeř

Pařezy v Krátké ulici v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pařezy v Krátké ulici v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Betonové "zelené náměstí" takřka bez stromů, některé lovosické ulice také. Nyní má přijít řada na Lesopark Osmička. Zhruba 147 topolů má padnout k zemi. To se však nelíbí Společenství ochránců životního prostředí.

Reklama

Je to sdružení, za kterým stojí Lubomír Studnička. Ten nesouhlasí s kácením stromů, o kterých se řízení vede. Stromy chce zachovat pro příští generace. Součástí odvolání je i námitka pro podjatost pracovníků životního prostředí Městského úřadu Lovosice.

To se naopak nelíbí vedení lovosické radnice a celou kauzu staví na tom, že "potížista" Lubomír Studnička komplikuje revitalizaci Osmičky.

Třeba starosta Milan Dian (ANO) celý případ staví do role, že kvůli Studničkovi městu bude znemožněno získání dotace na nové dřeviny, které mají nahradit pokácené stromy.

Výzva pro podání žádostí o dotaci bude vyhlášena každým dnem. Součástí této žádosti musí být i pravomocné rozhodnutí o kácení. Je tedy pravděpodobné, že se lhůta nestihne, varoval lovosický starosta.

Právě současná lovosická radnice se rozhodla, že v půli svého funkčního období, se bude asi profilovat na zahradnických projektech, a tím se odliší od té předchozí.

ČTĚTE:  OBRAZEM: Průmyslové Lovosice ztrácejí zeleň. Město kácí vzrostlé stromy

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře