Lovosice našly tajemníka pro městský úřad ve svých řadách

Pohled na zasedání zastupitelstva v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pohled na zasedání zastupitelstva v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /VÍME PRVNÍ/ - Po měsících "bezvládí" městský úřad v Lovosicích už zná tajemníka, který se chopí řízení jednotlivých odborů. Novým můžem je František Budský, který je současným vedoucím odboru životního prostředí.

Reklama

Z deseti kandidátů uspěl ve výběrovém řízení František Budský. Na čtvrtečním (29.1.2015) zastupitelstvu to oznámil starosta Lovosic Milan Dian (ANO). Potvrdil, že se jmenováním Budského do funkce tajemníka souhlasí ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje.

"Dnes (ve čtvrtek 29.1.2015 - pozn. red.) přišel dopis z krajského úřadu, který potvrzuje soulad průběhu výběrového řízení a vyslovuje souhlas s výsledkem výběrového řízení a do funkce tajemníka městského úřadu Lovosice byl jmenován pan inženýr František Budský," pronesl na zastupitelstvu lovosický starosta.

Nový budoucí tajemník se narodil v roce 1980. Pochází z Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. Zde působil na městském úřadě ve funkci referenta orgánu ochrany přírody a krajiny. Vystudoval Fakultu životního prostředí na UJEP v Ústí nad Labem a poté Českou zemědělskou univerzitu v Praze.

Od roku 2010 působí ve funkci vedoucího odboru životního prostředí na městském úřadě v Lovosicích. Tato pozice je s funkcí tajemníka neslučitelná, nově bude pozice vedoucího odboru životního prostředí neobsazena. Pravděpodobně bude vyhlášeno výběrové řízení.

Bývalý tajemník Jan Landa opustil funkci před rokem, kdy se stal náměstkem ministra životního prostředí. Nyní je Landa zastupitelem za ANO.

ROZHOVOR S FRANTIŠKEM BUDSKÝM

ČTĚTE:  Tajemníkem v Lovosicích by chtělo být 10 lidí

Lovosice znovu vybírají tajemníka. První pokus byl zrušen

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře