Lovosice musí zaplatit pokutu za zveřejnění dat obyvatel, úřad zamítl odvolání

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Místo složenek seznam jmen s datumem narození obyvatel Lovosic zveřejněný na webu města. Tato forma se nelíbila Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) a radnice musí zaplatit pokutu.

Reklama

Úřad na ochranu osobních údajů v minulém týdnu zamítl odvolání Města Lovosice a potvrdil své prvoinstanční rozhodnutí, ve kterém vyměřil pokutu ve výši 45 tisíc korun za zveřejnění osobních údajů na webových stránkách města.

Město zveřejnilo údaje o plátcích místního poplatku za svoz odpadů a uvedlo ročník jejich narození a variabilní symbol, pod kterým bylo třeba poplatek uhradit.

"Stalo se tak v dobré víře, z důvodu usnadnění placení poplatku pro občany a současně k rozeznání osob, které mají stejné jméno i příjmení, nebo které platí za svou osobu a současně pod stejným jménem za rekreační nemovitost nacházející se na katastru města," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz tajemník lovosického úřadu František Budský.

"Celá záležitost byla předem projednána s právním zástupcem města. Domnívali jsme se, že pokud u jména a příjmení osob nezveřejníme celé datum narození, adresu trvalého pobytu, nebo číslo občanského průkazu, nemělo by dojít k porušení zákona na ochranu osobních údajů," konstatoval František Budský.

"Jedním z důvodů, proč jsme ke zrušení roznášení poštovních složenek přistoupili, byl i návrh zastupitele Tomáše Rotbauera, zrušit roznášku složenek městskou policií," vysvětlil pohnutky radnice data zveřejnit. Právě Rotbauer podal podnět k šetření k ÚOOÚ.

Podle Budského se město stále domnívá, že ÚOOÚ nevycházel při projednávání celého procesu o udělení pokuty ze skutečně zjištěného stavu. "Pokuta byla udělena v rozporu s legislativou. Nyní máme dva měsíce na zpracování podkladů pro soudní přezkum postupu ÚOOÚ," dodal tajemník.

ČTĚTE:  Rotbauer napráskal lovosickou radnici, že zveřejnila údaje poplatníků za odpad. Město má pokutu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře