Lovosice mají polozapuštěná kontejnerová stání

Polopodzemní kontejnery v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice (ik)
Polopodzemní kontejnery v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice (ik)

LOVOSICE - V ulicích Lovosic je osm nových stanovišť vybavených polopodzemními kontejnery pro sběr separovaného a směsného komunálního odpadu z domácností.

Reklama

Polozapuštěné kontejnery jsou v ulicích Příčná, křižovatka ul. Dlouhá a Wolkerova, v ul. Dlouhá, ve vnitrobloku v ul. Osvoboditelů, v ul. Žižkova, v ul. Tovární, v ul. Mírová, v ul. Sady Pionýrů.

"Lokality k vybudování polopodzemních kontejnerů byly po většinou vybrány v místech současných stání tak, aby se výrazně neměnila docházková vzdálenost obyvatel ke kontejnerům. Zároveň bylo při plánování umístění zohledněno, že dosavadní stání již kapacitně nepostačovala dalšímu umístění kontejnerů na povrchu," uvedla mluvčí města Ivana Kocánková.

Celkové náklady na zbudování 8 nových polopodzemních kontejnerových stání činili 5,2 milionu. "Město získalo na vybudování dotaci ve výši cca 85% vynaložených nákladů. Drobné nedodělky u vybudovaných stání budou dokončeny v lepších klimatických podmínkách v průběhu jara 2018," dodala mluvčí města.

V budování polopodzemních kontejnerů a též kontejnerů celopodzemních bude město nadále pokračovat, v současnosti probíhá projektová příprava na dalších 8 – 10 kontejnerových stání.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře