Lovosice mají nové logo města

Logo Lovosic. Zdroj: Město Lovosice
Logo Lovosic. Zdroj: Město Lovosice

LOVOSICE - Hlasování občanů o nejhezčí logo města Lovosice vyhrál modrý motiv zobrazující radniční věž, která vrhá stín a vytváří tak velké písmeno „L“. V hlasovací soutěži logo zvítězilo s těsnou převahou před druhým v pořadí.

Reklama

Celkem hlasovalo 181 zájemců a to přes facebookové stránky a web města. Modré logo získalo 85 hlasů. Na druhém místě pak zůstalo logo znázorňující horu Lovoš a meandr řeky Labe u Lovosic. Druhý návrh získal dohromady 76 hlasů. Zbylých 20 hlasů obdržel poslední návrh symbolizující horu Lovoš zrcadlící se v bobuli vína.

Logo vytvořil lovosický rodák a grafik Jaroslav Šindelář, grafické studio Solid Design.

"Součástí dodaného grafického podkladu bude také kompletní logomanuál. Jedná se o příručku, která přesně definuje základní varianty použití loga, barevnost, písmo a veškeré možnosti zacházení s logotypem. Logomanuál bude obsahovat také různé varianty loga pro použití třeba na dětské nebo kulturní akce, na bannery, textil, plakáty, reklamní předměty, počítačové prezentace, web nebo facebook a další tiskoviny," uvedla mluvčí města Ivana Kocánková.

Logo nenahrazuje znak města. Ten bude stále používán na oficiálních dokumentech starosty a městského úřadu. Důvodem vzniku loga města je zviditelnění Lovosic. „Městské znaky nejsou tak zapamatovatelné, jsou si navzájem velmi podobné a právě používání loga by tomuto mělo zabránit,“ dodal Vojtěch Krejčí, ředitel Kulturního střediska Lovoš.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře