Lovosice hledají nová parkovací místa

Místo, kde bude parkoviště. Foto: archiv Město Lovosice
Místo, kde bude parkoviště. Foto: archiv Město Lovosice

LOVOSICE - Lovosice chtějí bojovat s nedostatkem parkovišť ve městě. Prvním místem, kde parkovací místa vzniknou, bude ulice Zámecká.

Reklama

V současné době v této ulici ubylo 16 parkovacích míst z důvodu výsadby zeleně.

Ty podle mluvčí města Ivany Kocánkové budou plně nahrazeny vybudováním zpevněné parkovací plochy před městským bazénem.

Pro vybudování parkoviště bude využit recyklát z rekonstrukce ulic v Novém Klapý. Jeho celková kapacita by měla být nejméně 30 aut. Zpevnění plochy by město rádo provedlo co nejdříve po schválení rozpočtu na rok 2018. Příslušná částka je již v jeho návrhu připravena a čeká pouze na schválení zastupitelstvem,“ uvedl lovosický místostarosta Vladimír Šuma.

Do budoucna je tato plocha určena pro vybudování parkoviště o celkové kapacitě až 42 míst.

Další uvažovanou plochou pro výstavbu parkovišť je lokalita za podchodem do Nového Klapý.

Tento prostor by mohl posloužit jako náhrada za 4 parkovací místa, která ustoupila novým stromům. Jedná se o ulici Třebenická, kde by mohlo vzniknout až 51 parkovacích míst.

Celkové náklady na jejich vybudování jsou odhadnuty na 4,5 milionu.

Projektant zde navrhl kolmá parkovací stání v počtu 30 míst a 21 podélných stání. Součástí návrhu je také chodník.

"Pro rok 2018 radnice vyčlenila v návrhu rozpočtu příslušné částky na vybudování parkovacích míst v ulicích Wolkerova k nádraží a Karla Maličkého - Krátká. V těchto ulicích by mělo vzniknout až 49 parkovacích stání. Celkové náklady na tyto akce jsou odhadnuty na 10,5 milionu korun," řekla Ivana Kocánková.

Studie na zkapacitnění parkovacích ploch ve městě zahrnuje celkem 12 lokalit, kde by mohlo být vybudováno dohromady až 276 parkovacích míst. Další lokality pro navrhovanou úpravu jsou: ulice Tovární, Žižkova, Resslova, Terezínská, Osvoboditelů, 28. října, Wolkerova - Lovošská a Dlouhá.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře