Lovosice chtějí asanovat sklad nebezpečných chemikálií v bývalé olejně

Areál bývalé olejny v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Areál bývalé olejny v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Město Lovosice odeslalo na Ministerstvo životního prostředí žádost o dotaci na likvidaci staré ekologické zátěže společnosti Wowitra v areálu bývalé olejny.

Reklama

Hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka o tom informoval při osobním jednání starosta města Lovosice Milan Dian. Kraj lovosický projekt podpořil svým kladným stanoviskem.

Podle kraje i města v areálu bývalé olejny, který nyní patří společnosti Wowitra, jsou rizikové chemikálie a nebezpečné odpady, stovky tun nezajištěných chemikálií, které mohou ohrozit životní prostředí i zdraví lidí.

Kauzu se Lovosice snaží řešit již od roku 2013. Sanace areálu si podle rozpočtu, který si nechala lovosická radnice zpracovat, může dosáhnout několika milionů korun. Lovosický městský úřad vydal nápravné opatření k zajištění a sanaci areálu. Firma Wowitra se však s provedení sanace nehlásí, proto se řešení nyní aktivně chopilo město.

Hejtman Bubeníček tento postup radnice ocenil a vyjádřil podporu sanace nebezpečné ekologické zátěže. „Kdyby vaše žádost na ministerstvu neuspěla, je možné se obrátit na kraj, aby pomohl,“ řekl Oldřich Bubeníček při setkání lovosickému starostovi.

ČTĚTE:  Kauza olejna: Lovosice zkusí realizovat jeden ze dvou plánů, jak areál vyčistit

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře