Lovosice budují nová parkovací místa. Kde budou?

Parkování aut, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Parkování aut, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LOVOSICE - Prvních 16 parkovacích míst vznikne nově v lovosické ulici Wolkerova. Ty vznikly směrem k podchodu k Teplickému nádraží.

Reklama

Plocha pro parkování je již připravena, čeká se pouze na osazení svislého dopravního značení. V lokalitě vzniklo celkem 16 míst včetně jednoho místa pro invalidy, součástí stavby bylo také zbudování veřejného osvětlení.

"V ulici tudíž přibyly čtyři lampy veřejného osvětlení. Parkovací plocha byla zbudována ze systému zatravňovacích dlaždic. Tento systém byl zvolen z důvodu šetrnosti k zeleni v daném místě," uvedla mluvčí lovosické radnice Ivana Kocánková.

Podle radnice se jednalo o kompromis mezi potřebou parkovacích stání a úbytkem zeleně v lokalitě. Původní návrh totiž počítal s odstraněním stromů, s tím město nesouhlasilo.

Parkovací místa zbudovaly Technické služby města Lovosice a jejich zhotovení jim zabralo jeden a půl měsíce. Město za ně zaplatilo zhruba 235 tisíc korun.

Dalším místem, kde by v dohledné době měla vzniknout nová parkovací plocha, by mohl být prostor v ulici Zámecká naproti plaveckému bazénu. V návrhu rozpočtu je vyčleněna částka 250 tisíc korun.

Prostor by měl být upraven pomocí recyklátu, který máme k dispozici z opravy ulic v Novém Klapý z konce roku 2017.

V lokalitě naproti plaveckému bazénu by mohlo přibýt nejméně 30 parkovacích míst.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře