Lovosičané se letos nevykoupou. Město neví, co s koupalištěm

Městský bazén v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice
Městský bazén v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice

Lovosice - Venkovní bazén i krytý bazén v Lovosicích je mimo provoz. A dlouho tento stav zůstane. Na rekonstrukci nejsou peníze, ve druhém případě se hledá příčina poruchy.

Reklama

Bude letos možné se vykoupat ve venkovním bazénu? Nebude. "Město nemá na rekonstrukci peníze," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz starosta Lovosic Milan Dian.

Bazén je mimo provoz od povodní v červnu 2013. Tehdejší vedení města rozhodlo, že koupaliště nebude rekonstruováno. V plánu byla velká modernizace areálu s návrhem na širší využití lokality. Vzniklo i několik architektonických návrhů v rámci školních prací mladých architektů.

"Návrhy jsou finančně náročné a nelze je v takovém rozsahu realizovat. Byly vypracovány například bez analýzy proveditelnosti," uvedl Milan Dian. "Chceme jít jinou cestou."

Jednou z možností je využití návrhu projekční firmy Centroprojekt, která projektovala rekonstrukci zimního stadionu. "Firma realizuje projekty aquaparků a bazénů. Navrhli nám, že zdarma pro nás připraví nějaká variantní řešení, co s koupalištěm," nastínil Milan Dian.

Jisté je, že letos se nikdo ve venkovním bazénu nevykoupe. Jak to vypadá s krytou halou?

"Stále nebyla zjištěna porucha, čekáme na hasiče. Probíhají jednání s pojišťovnou," řekl lovosický starosta. Město na konci března 2015 uvedlo, že se poruchala elektroinstalace v místnosti vzduchové technologie.

ČTĚTE:  Městský bazén v Lovosicích je uzavřen. Víme, proč nefunguje!

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře