Lovochemie darovala 1,5 milionu na zastřešení. Město použilo peníze na něco jiného

Propadlá dlažba u zcela nové dlažby v parku/náměstí v Lovosicích. Foto: MojeLitoměřicko.cz
Propadlá dlažba u zcela nové dlažby v parku/náměstí v Lovosicích. Foto: MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Pár dní před koncem roku 2012 Lovochemie s Městem Lovosice podepsala darovací smlouvu. Na částku 1,5 milionu korun. Peníze měly být určeny pro zastřešení parku tzv. Zeleného náměstí. Nakonec byly použity pro něco jiného.

Reklama

Financování rekonstrukce a přestavby parku na betonovou plochu v ulici Osvoboditelů v centru Lovosic je natolik zajímavé, že lze na něm demonstrovat přípravu, zajišťování peněz a celkový průběh rozsáhlého projektu ze strany končícího vedení lovosické radnice.

Jak MojeLitoměřicko.cz již v předchozích článcích popsalo, nejvíce nejasností se vznáší nad nerealizací zastřešení. Radnice nejprve získala sponzorský dar ve výši 1,5 milionu korun, pak 300 tisíc korun. Přesto přístřešek nestojí. Avšak peníze dárcům nebyly vráceny.

Nyní k novému zjištění. "Peníze byly darovány Lovochemií s tím, že budou použity na zastřešení," sdělil na dotaz redakce Karel Hanzelka, mluvčí Agrofertu, pod který Lovochemie patří.

Jedná se o částku 1,5 milionu korun. Smlouva mezi městem a chemičkou byla podepsána 27. prosince 2012. "Smlouva byla podepsána za Lovochemii podle platných firemních řádů," řekl Karel Hanzelka. 

Jenže peníze na vybudování zastřešení nebyly použity. Pikantní je, že Lovochemie se to dozvěděla až v srpnu 2014, tedy v době, kdy už park byl realizován a chodili po něm lidé.

Aby vše bylo formálně dáno do pořádku, Lovochemie podepsala dodatek - změnu účelu sponzorského daru - 6. srpna 2014. Tedy pár dní poté, co MojeLitoměřicko.cz poprvé upozornilo na nesrovnalosti s nerealizací přístřešku.

"Lovochemie poskytla prostředky na vybudování zastřešeného podia v centrálním parku v rámci celkové revitalizace parku. Dodatečně společnost Lovochemie byla požádána o souhlas se změnou konkrétního využití prostředků na vybudování terasovitého sezení taktéž v centrálním parku. Vzhledem k tomu, že i tento účel se pohyboval v rámci původního záměru, se změnou společnost souhlasila," uvedl  pro MojeLitoměřicko.cz Karel Hanzelka, mluvčí Agrofertu.

Když tedy Andrej Babiš v rámci zářijového mítinku stál na podiu na Zeleném náměstí, stál na betonovém podstavci obloženém dřevem údajně vybudovaném z peněz jeho chemičky.

Jenže podle rozpočtu podium nestálo 1,5 milionu korun, ale zhruba 965 tisíc. Pochybnosti o financování parku stále nejsou rozptýleny...

ČTĚTE: Kauza Park Lovosice. Město utopilo statisícovou dotaci v základech neexistujícího zastřešení

Odhalení Park Lovosice. Lízlová a spol. matou s nerealizací přístřešku veřejnost

Park Lovosice. Město navýšilo firmě peníze v době, kdy bylo zřejmé, že stavbu nestihne včas

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře