Litoměřičtí hokejisté chtějí spoléhat na domácí prostředí. Věřím, že nám lidi pomohou, říká trenér Doležal

Jiří Doležal. Foto: archiv HC Piráti Chomutov
Jiří Doležal. Foto: archiv HC Piráti Chomutov

Litoměřice - Těžký úvod mají hokejisté Litoměřic v novém ročníku první ligy. Už absolvovali dva zápasy na ledě soupeřů, kde se snažili urvat co nejvíce bodů. Po vítězství v Prostějově podlehli v Chomutově 1:3.

Reklama

Litoměřický trenér Jiří Doležal se tak aspoň na pár hodin vrátil na půdu klubu, který před dvěma lety přivedl do extraligy a vyzkoušel si i na chomutovské střídačce roli extraligového kouče.

Nyní se Jiří Doležal místo nostalgie soustředil na to, aby jeho tým uhrál v Chomutově solidní výsledek. "Věděli jsme, že Chomutov má motivaci vzhledem ke svému vstupu do soutěže, kdežto pro nás to bylo druhé utkání ve třech dnech včetně cestování. Domácí začali výborně a díky svému pohybu nás dostali pod tlak. Z toho pak vyplynuly naše chyby, které jsme udělali. Vyrovnali jsme sice na 1:1, jenže rozhodla druhá třetina. Inkasovali jsme dvě branky. Po špatném střídání jsme neuhlídali hráče, který jel sám na bránu," rekapituloval litoměřický kouč.

Tým z města Zahrady Čech během léta obměnil kádr. Vrátil se například obránce Angel Krstev z Chomutova. Nově přišli bývalí extraligoví hráči Jaroslav Kalla a Vítězslav Bílek. Oba naposledy působili v zahraničí, Kalla ve slovenské Žilině a Bílek dokonce v Kazachstánu. Litoměřicím vypomáhají i Rys z Mladé Boleslavi a Plášil se Švagrovským z Hradce Králové. HC Stadión také počítá s pokračující spoluprací s pražskou Spartou.

"Hráče budu hodnotit až později. Měřítkem pro nás bude první čtvrtina soutěže, která čítá třináct kol. Pak snad nastane čas k prvním plánům ohledně umístění," uvedl Doležal.

Litoměříčtí spoléhají i na domácí prostředí. "Před našimi fanoušky se nám hraje dobře, lidi nás ženou dopředu. Předpokládám, že pokaždé narazíme na kvalitní soupeře, takže podporu budeme potřebovat," pozval trenér sportovní příznivce na první domácí zápas s Duklou Jihlava v sobotu 13. září 2014.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře