Litoměřické paradoxy. Město nechce od kraje Domov U Trati, gymnázium ano

Gymnázium Josefa Jungmanna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Gymnázium Josefa Jungmanna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Gymnázium Josefa Jungmanna chce od Ústeckého kraje získat město Litoměřice, je to zakotveno v koaliční smlouvě. Avšak nabízený bezúplatný převod Domova pro seniory U Trati radnice odmítá.

Reklama

Politici v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem (ODS) a místostarosty Karlem Krejzou (ODS), Pavlem Grundem (nez. za ČSSD) a Václavem Červínem (SaZ) se rozhodli podepsáním koaliční smlouvy z října 2014 připravit "frontální" útok na litoměřické gymnázium. Smluvní strany se totiž dohodly "zahájit oficiální jednání s Ústeckým krajem o dlouhodobé stabilizaci Gymnázia Josefa Jungmanna a vybudovat ve společném areálu se ZŠ Masarykova víceúčelovou sportovní halu."

Jinými slovy litoměřická koalice bude "bojovat" za to, aby majetek Ústeckého kraje (objekty), který je i zřizovatelem gymnázia, byl převeden z kraje na město. To znamená, že by gymnázium "zaniklo" a město by "založilo" nové.

Ovšem kraj se na "nápad" vedení Litoměřic nedívá s pochopením. Naopak nabídlo městu jiný převod majetku, a to Domova U Trati. Avšak o tento majetek koalice složená z ODS, ČSSD, TOP 09, Sport a Zdraví, Severočeši Litoměřice nemá zájem.

Ústecký kraj přitom městu nabídl bezúplatný převod. Litoměřice by tak převzaly provoz o několik desítek seniorů, kteří žují v sousedství městské nemocnice.

"Provozní náklady Domova U Trati představují další 4 miliony korun (k již 20 milionům, které vydává město na sociální služby) ročně, navíc objekt potřebuje opravit," uvedl v tiskovém prohlášení místostarosta Pavel Grund z ČSSD. Právě on má v komeptenci sociální služby.

Podle Grunda není rozhodnuto, jak se město k nabídce kraje postaví. Zamýšleným převodem se budou zabývat zastupitelé 29. ledna 2015. Stanovisko Litoměřic očekává kraj do konce března 2015.

ČTĚTE:  DOKUMENT. Koalice v čele s ODS a ČSSD chce politizovat litoměřické gymnázium?

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře