Litoměřická posila Aleš Pavlas se těší na hokejová derby s Ústím

Aleš Pavlas. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Aleš Pavlas. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Zkušený hokejový obránce Aleš Pavlas je vítanou posilou zadních řad prvoligového HC Stadion Litoměřice. Do týmu přišel v létě 2015 z Kadaně, ale má za sebou i bohaté zkušenosti z působení v Chomutově a předtím i v Ústí nad Labem. „První liga bude vyrovnaná, je to zajímavá soutěž,“ říká při rozjezdu sezóny.

Reklama

Co rozhodlo o vašem přestupu do Litoměřic?

Seriózní jednání. Chtěl jsem se z Kadaně přesunout blíž domů, jelikož bydlím v Ústí. A jsem rád, že jsme se litoměřickým klubem dohodli. S některými lidmi z vedení jsem hrál a vím, že v Litoměřicích je příznivé hokejové prostředí. Proto jsem se rozhodl zrovna pro „Liťák“.

Můžete se ještě ohlédnout za dřívější štací v Chomutově?

Vzpomínám na to rád. Byl jsem tam už od doby, kdy tým vedl Radim Rulík, nynější kouč mistrovského Litvínova. Takže když to spočítám, v organizaci Chomutova a sousední Kadaně jsem byl šest let. S Chomutovem jsme postoupili do extraligy, super zážitek. Druhou věcí je, že třebaže jsem neměl ze začátku sezón důvěru trenérů, postupně jsem se zpátky nějakou oklikou dostal do kádru. Byl jsem i u toho, když se podařilo poprvé extraligu udržet. V sestupové sezóně jsem do toho nezasáhl. Myslím, že jsem si celkově svoje odehrál.

Jste sice v Litoměřicích, ale uvažujete o tom, že by si vás nováček extraligy Chomutov nějakou formou třeba znovu povolal do týmu?

Jako že bych se vrátil? Abych pravdu řekl, v tuto chvíli to vůbec neřeším. Pro mě jsou prvořadé Litoměřice, jejichž bych měl být hráčem. Necítím šanci s možností návratu do Chomutova. Jeho nový trenér Vladimír Růžička preferuje jiné hráče, než jsem já. Tedy urostlejší.

Jakou máte motivaci do sezóny?

První liga bude vyrovnaná. Hodně záleží na začátku soutěže. Kdokoliv může spadnout a kdokoliv může hrát v klidných vodách tabulky. Chceme obstát co nejlépe.

Těšíte se na severočeská derby?

Vím, že pro Litoměřice jsou vždycky vyhrocená utkání s Ústím. V dresu Litoměřic jsem je ještě nezažil. Když jsem hrál za Ústí, „Liťák“ ještě nebyl v první lize. Fanoušci ale vzájemné souboje o body berou asi víc prestižně, než hráči.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře