Litoměřická Palachova městský bulvár nebude, kritizují obyvatelé nový vzhled ulice

Rekonstrukce Palachovy ulice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Rekonstrukce Palachovy ulice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Kritika obyvatel litoměřické Palachovy ulice na průběh výstavby i vzhled nového městského bulváru zazněla na zastupitelstvu města. Realita je prý odlišná od toho, co se píše například na městském webu.

Reklama

"Druhá etapa rekonstrukce ulice Palachova běží naplno. Stavební práce postupují podle harmonogramu," stojí napsáno na městském webu. To prý naštvalo obyvatele ulice.

Stížnosti a připomínky obyvatel na zastupitelstvu tlumočil koaliční zastupitel Petr Kubec (ODS), který sám průběh prací i vzhled ulice kritizoval.

Obyvatelům ulice se především nelíbí délka a průběh výstavby. Ta probíhá od jara 2017 a hotovo má být až v srpnu 2018.

Podle Kubce v ulici "téměř nikdo" nepracuje.

Jako jeden z největších problémů se jeví osvětlení. To bylo podle Kubce špatně zvoleno - v noci vzniká tzv. světelný smog. Zastupitel apeloval, aby se veřejné osvětlení ještě změnilo.

Prostoru křižovatek se prý říká "pitevna" nebo "ledová plocha". Nelíbí se ani zvolený druh dlažby, ne zcela jasné je vymezení chodníků a silnice, kde chybí vyvýšený obrubník.

Kritika zazněla i na způsob a počet parkování aut v Palachově ulici.

Podle starosty města Ladislava Chlupáče (ODS) u veřejných zakázek vyhrává firma, co nabídne nejnižší cenu. V případě rekonstrukce Palachovy ulice prý už došlo k opakovanému předláždění.

Podle zastupitele Kubce není zřejmě dobře proveden ani projekt.

SOUVISEJÍCÍ: OBRAZEM: První část rekonstrukce Palachovy ulice v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře