Litoměřická ODS ztratila 3 mandáty. Má o 13 % hlasů méně

Karel Krejza je muž s kontroverzní minulostí. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Karel Krejza je muž s kontroverzní minulostí. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Přestože se litoměřická ODS snaží vzbudit dojem, že je vítězem voleb, pohled na statistická data ukazuje, že letošní výsledek je pořádný sešup dolů. Oproti roku 2010 získala o 13 procent hlasů méně, a ztratila tři mandáty.

Reklama

Není to úplný propadák, ale označit to za úspěch nelze. Podpora občanských demokratů v letošních volbách oproti období před čtyřmi lety výrazně poklesla. Zatímco ODS měla v Litoměřicích 34,81 procenta, letos jen 21,70 procenta hlasů.

Přepočteno na mandáty. V roce 2010 jich ODS získala deset, letos sedm.

V absolutních číslech: v roce 2010 67 971 hlasů při volební účasti 40,26 procent, v roce 2014 37 737 hlasů při volební účasti 37,79 procent.

Pohoršili si i jednotliví kandidáti. Zatímco Ladislav Chlupáč v roce 2010 získal 3 616 hlasů, v roce 2014 to bylo jen 2 477 hlasů.

Největším "propadákem" je pak Karel Krejza. Letos kandidoval na druhém místě, voliči ODS ho odsunuli až na šestku. Podobně je na tom Jaromír Mareš, který ze čtvrtého místa klesl na sedmé.

To "skokanem" je Leoš Vysoudil, který z 11. místa se do zastupitelstva dostal posunutím až na trojku. O místo si polepšil i Radek Lončák, ze třetího místa se posunul na druhé. To Petr Kubec z devátého místa díky preferečním hlasům postoupil na čtvrté místo.

Do zastupitelstva se už nedostali Martina Soldátková, Zdeněk Bezděka, Ivo Elman.

ČTĚTE:  V Litoměřicích vyhrálo těsně ANO, hned v závěsu ODS. Mají stejný počet mandátů

Kandidátka ODS Litoměřice. Starýho psa novým kouskům nenaučíš

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře