Litoměřická nemocnice platí za noviny skoro milion korun. Prý je to komfort pro pacienty

Vladimír Kestřánek je zodpovědný za ekonomiku nemocnice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vladimír Kestřánek je zodpovědný za ekonomiku nemocnice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Městská nemocnice v Litoměřicích, která je příspěvkovou organizací, čelí kritice opozičních zastupitelů ANO, že vynakládá téměř milionovou částku ročně za odběr dvou deníků. Každý den kromě neděle do nemocnice míří 233 kusů výtisků.

Reklama

"Odběr denního tisku Městskou nemocnicí v Litoměřicích je součástí poskytování zvýšeného komfortu služeb pacientům. Záměr nemocnice je pacientům maximálně zpříjemnit jejich pobyt na lůžku a umožnit informační kontakt s okolním světem," stojí v odpovědi litoměřické radnice na dotaz zastupitele Petra Urbánka (ANO), který o informace požádal v rámci paragrafu 106 o svobodném přístupu k informacím.

Ve stejném duchu na čtvrtečním (29.1.2015) zastupitelstvu města reagoval na dotaz zastupitele Ondřeje Štěrby (ANO) člen správní rady a ředitel pro zdravotní péči nemocnice Leoš Vysoudil (nestr. za ODS). Opoziční zastupitel za ANO zpochybnil smysl odebírání celkového počtu 233 kusů novin - dvou deníků.

Konkrétně 133 kusů v režimu pondělí - pátek + sobota odebírá litoměřická nemocnice od vydavatelství Vltava-Labe-Press a.s., a to Litoměřický deník. V počtu 100 kusů nemocnice odebírá deník Mladá fronta Dnes od vydavatelství Mafra a.s.

V případě Litoměřického deníku (VLP) nemocnice utratí 548 000 korun. Nemocnice poprvé odebírání deníku objednala na podzim 2012. Letos je to třetím rokem. Za Mladou frontu Dnes (Mafra) nemocnice platí 428 000 korun.

Dohromady dle sdělení města příspěvková organizace financovaná převážně od zdravotních pojišťoven a příspěvků města či evropských dotací zaplatí za odběr denního tisku 975 000 korun.

Podle Leoše Vysoudila na interpelaci Ondřeje Štěrby nemocnice na současném stavu nebude nic měnit. Odběr novin obhajoval i předseda správní rady a výkonný ředitel Radek Lončák (ODS).

Naopak člen správní rady Vladimír Kestřánek z ČSSD (na fotografii), který je ředitelem pro ekonomiku a provoz, se k téměř milionové částce ročně za odběr novin na zastupitelstvu nevyjádřil.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře