Litoměřická nemocnice by pod Krajskou zdravotní měla být asi už na jaře 2020

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Referendum z listopadu 2019 vymezilo "mantinely" pro litoměřickou radnici. Městská nemocnice se nesmí prodat soukromníkovi. Probíhají jednání mezi městem a Ústeckým krajem.

Reklama

Začlenění městské akciovky Nemocnice Litoměřice včetně nemovitostí pod Krajskou zdravotní, která patří Ústeckému kraji. To je plán radnice Litoměřic.

Pro tento účel vznikly čtyři pracovní skupiny: za Nemocnici Litoměřice a Krajsou zdravotní, dále za Ústecký kraj a Město Litoměřice.

Všechny čtyři skupiny mají mít po osmi členech. Avšak skupina za litoměřickou nemocnici je rozšířena o devátého člena, kterým je zástupce Odborové organizace Nemocnice Litoměřice.

Ústecký kraj má od Litoměřic získat nemovitosti nemocnice bezúplatně. Naopak by kraj měl zaplatit za akciovou společnost Nemocnice Litoměřice, která zaměstnává personál a vlastní i zdravotnické vybavení.

Obě strany - město i kraj - veřejně deklarují, že se chtějí dohodnout a převod nemocnice v Litoměřicích pod Krajskou zdravotní plánují na jaře 2020.

Krajská zdravotní provozuje pět nemocnic - v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově. Stoprocentním akcionářem je Ústecký kraj.

Reklama

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře