Litoměřická MHD se potýká s výpadky spojů

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Výpadky spojů MHD v Litoměřicích. Nejen u meziměstské, ale i městské veřejné dopravy cestující musí počítat s tím, že jim spoj podle jízdního řádu na zastávku nedorazí.

Reklama

"Dílčí výpadky jednotlivých autobusových spojů na linkách MHD byly a jsou způsobovány nedostatečným personálním zázemím, resp. počtem řidičů dopravce, kterým je společnost TD BUS,“ reagoval na množící se stížnosti veřejnosti Jan Jakub z litoměřického městského úřadu.

"Nejedná se tedy o oficiální omezení, ale o nahodilé výpadky dle momentální situace dopravce, které nelze předvídat, a tudíž ani není možné na ně včas upozornit," dodala litoměřická radnice v prohlášení.

TD Bus je stejný dopravce, který měl zajišťovat pro Ústecký kraj veřejnou dopravu. Tu nyní zajišťuje - i s výpadky - Dopravní společnost ústeckého kraje (DSÚK).

TD Bus, který zatím provozuje MHD v Litoměřicích, měl v uplynulých měsících jezdit i celou řadu objednaných „krajských“ spojů v rámci okresu Litoměřice. Docházelo však k neustálému nedodržování jízdních řádů a k výpadkům spojů.

Nepříznivá situace vyvrcholila ukončením smluvního vztahu s krajem. Dopravu nyní nově zajišťuje DSÚK, ale vzhledem k nedostatku řidičů došlo k jejímu omezení. Cestující na Litoměřicku tak od ledna 2019 dočasně postrádají desítky autobusových spojů, a to hlavně ve večerních hodinách.

SOUVISEJÍCÍ:  Od ledna 2019 budou omezeny autobusové spoje na Litoměřicku, prý chybí řidiči

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře