Litoměřická MHD bude mít nového dopravce. Autobusy ale nadále mají jezdit v omezeném režimu

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Provoz MHD v Litoměřicích s konečnou platností přebírá nový dopravce. Od 1. července 2019 dopravu přebírá společnost Autobusy Karlovy Vary.

Reklama

"Sehnat novou společnost vzešlou z řádné soutěže, která by byla ochotna autobusovou dopravu v Litoměřicích dlouhodobě provozovat, nebylo vůbec snadné. Věřím, že městská autobusová doprava v Litoměřicích začne konečně fungovat tak, jak má," vyjádřil se Jan Jakub, z odboru dopravy litoměřického městského úřadu.

Kvůli současné situaci, kdy MHD v Litoměřicích zajišťuje dopravce TD Bus - ale jezdí nepravidelně - město chce, aby nový dopravce už jezdil od února 2019.

TD Bus totiž k 31. lednu 2019 podal výpověď smlouvy.

"Neudržitelné podfinancování dopravy má základ v legislativním navýšení mezd zaměstnanců v dopravě a trvalé neochotě kraje na ně adekvátně reagovat," stálo v dopise zaslaném městu firmou TD BUS, jak uvedla litoměřická radnice.

Nový dopravce byl se situací již předběžně seznámen a je ochoten převzít MHD už od února, aby nedošlo k přerušení této služby pro občany.

Kapacitní a technické důvody mu však zatím vzhledem ke krátké době zbývající do zahájení provozu neumožňují zajistit provoz v takovém rozsahu, jako tomu bylo dosud.

"S největší pravděpodobností bude třeba na přechodnou dobu omezit provoz některých spojů, především ve večerních hodinách. Společnost má totiž nyní k dispozici méně řidičů, než kolik jich je třeba při stávajícím rozsahu jízdních řádů. Jejich počet postupně doplní. Jde o nouzové řešení v režimu mimořádné situace, které by nemělo trvat po celé přechodné období pěti měsíců. Od července by  pak již měla společnost Autobusy Karlovy Vary zahájit plný provoz s nasazením nových autobusů a s navýšením linek z dosavadních dvou na čtyři," vysvětlil možné dočasné řešení vedoucí Jan Jakub.

Zajištění provozu v tomto dočasném období od února do června je však prozatím stále ještě ve fázi příprava jednání. Během příštího týdne se uskuteční další pracovní setkání, která by měla vést k podpisu smlouvy s dopravcem i pro toto přechodné období.

SOUVISEJÍCÍ: Litoměřická MHD se potýká s výpadky spojů

Reklama

Hodnocení

1.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře