Litoměřice jsou na seznamu dotací pro zkvalitnění hromadné dopravy v regionech

Biketower. Foto: archiv Město Přerov
Biketower. Foto: archiv Město Přerov

LITOMĚŘICE - V Litoměřicích a v dalších městech se plánuje výstavba novodobých parkovacích systémů B+R, tedy automatizovaných parkovacích zařízení pro kola.

Reklama

Centrum pro regionální rozvoj České republiky dokončilo hodnocení projektů podaných v rámci výzvy IROP č. 24 Přestupní terminály.

Ke spolufinancování z evropských fondů doporučilo 35 projektů, které budou podpořeny částkou vyšší než 733 milionů Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Cílem výzvy je výstavba a modernizace přestupních terminálů a samostatných parkovacích systémů na území celé České republiky mimo území Prahy. Užitek přinese především obyvatelům dojíždějícím za prací, vzděláním a službami – všem uživatelům veřejné dopravy.

Díky příspěvku více než 42 milionů Kč vznikne v Českém Krumlově nový bezbariérový přestupní terminál, který zajistí vyšší kvalitu služeb pro obyvatele regionu i návštěvníky oblíbeného historického města, a to včetně vozíčkářů, nevidomých a slabozrakých.

K lepšímu propojení jednotlivých druhů dopravy a zážitku z cestování by měl sloužit nejen moderní informační systém, ale i parkovací místa P+R, K+R, B+R, bezpečnostní a orientační prvky.  

V Břeclavi, Litoměřicích, Hodoníně, Lysé nad Labem, Poděbradech a Třinci se plánuje výstavba novodobých parkovacích systémů B+R, tedy automatizovaných parkovacích zařízení pro kola.

V non-stop provozu nabídnou kapacitu pro zhruba 100 jízdních kol, která budou po dobu úschovy pojištěna a chráněna před vlivy počasí i krádežemi. Uložit v nich bude možné případně i přilbu a reflexní vestu.

Výsledkem parkovišť pro kola by měl být větší komfort pro cyklisty a obecně i zvýšení užívání jízdních kol. Z toho vyplývá zdravý pohyb obyvatel, úspora času, bezpečnější a kultivovanější prostředí v přestupních uzlech, snížení emisí i hluku.

Centrum pro regionální rozvoj České republiky je státní příspěvková organizace řízená Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

SOUVISEJÍCÍ:  Litoměřice chtějí biketower za 12 milionů. Bude dražší než v Přerově a Hradci Králové?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře