Litoměřice hledají tajemníka. Jednou z podmínek je loajalita

Pohled na radnici v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pohled na radnici v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Zhruba po třech měsících po odchodu Karla Chovance z postu nejvyššího muže městského úřadu v Litoměřicích město vyhlásilo výběrové řízení na tajemníka. Jedním z požadavků je loajalita.

Reklama

Přestože správně mají být úředníci městského úřadu jako veřejná správa zcela nezávislí nad samosprávou, tedy na vedení města (radní), jsou často pochyby, zda tomu skutečně je.

Nově lze o tom spekulovat v souvislosti s vypsaným výběrovým řízením na tajemníka městského úřadu v Litoměřicích.

Mezi dalšími požadavky - kromě zákonných požadavků - se totiž objevuje toto: organizační schopnosti, spolehlivost, loajalita.

Jak je to myšleno, vysvětleno není. "Pokud je tím myšlena loajalita k zákonům a výkonu státní správy bez politických intervencí, je to v pořádku. Jestli loajalita vůči vedení radnice, dobře to není. Ale nechme se překvapit, kdo jím nakonec bude," komentovala tento požadavek litoměřická Strana zelených.

Mezi dalšími požadavky se objevuje: vysoké pracovní nasazení a ochota přizpůsobit se specifickým nárokům MěÚ, zkušenosti s metodami kvality řízení (TQM, CAF, EMAS, ISO apod.) či vysokoškolské vzdělání.

Adepti mají čas podat přihlášku do 7. září 2015.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře