Litoměřice chystají nové silnice a chodníky pro Miřejovickou stráň

Stavební parcely, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Stavební parcely, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Sedm stavebních parcel na Miřejovické stráni uvolní prodejem město Litoměřice. Zároveň plánuje vybudovat potřebnou infrastrukturu.

Reklama

Nová silnice, nové chodníky, nové osvětlení. Dále plynovod, dešová kanalizace, kanalizační a vodovodní přípojky. To vše chce postavit město v lokalitě ulic Višňová, K Radobýlu a Jasanová.

Litoměřická radnice pokračuje v investování do Miřejovické stráně, zatímco centrum města či sídliště stále čekají na komplexní rekonstrukce ulic.

Důvodem investic z měststkého rozpočtu je chystaný prodej sedmí parcel, které město získalo bezúplatně od Pozemkového fondu před 11 lety.

Nového majitele by parcely měly získat do konce roku. Město to zdůvodňuje snahou ušetřit kupujícím kvůli nové 21% sazbě DPH, která od nového roku zatíží prodej stavebních pozemků.

Prodej se uskuteční formou veřejné licitace pravděpodobně na podzim. Náklady na výstavbu infrastruktury mají být podle vyjádření města částečně promítnuty do ceny nabízených parcel s tím, že v kupní smlouvě se město zaváže zajistit výstavbu infrastruktury během roku 2016. Minimální částka ještě není stanovena.

ČTĚTE:  Pokratické sídliště se má nadechnout. Šedivé ulice mají být zelenější

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře