Litoměřice čeká dopravní kolaps. Odstartuje výstavba okružní křižovatky u Severky

Okružní křižovatka u Severky. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Okružní křižovatka u Severky. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Dlouho odkládáná výstavba okružní křižovatky na Vojtěšském náměstí v Litoměřicích začne 24. listopadu 2014. Stavební práce potrvají až do března 2015, poté má začít velká rekonstrukce Tyršova mostu.

Reklama

Nový "kruháč" u Severky má zajistit lepší průjezdnost v rámci plánované objízdné trasy ulicí Na Valech v souvislosti s rekonstrukcí Tyršova mostu. Ta má začít od dubna 2015 a úplná uzavírka klíčové dopravní tepny ve směru na Českou Lípu potrvá až do konce prosince 2015.

Centrem Litoměřic budou projíždět i nákladní auta a kamiony, které v rámci objízdné trasy budou muset využívat nový most gen. Chábery, dále ulice Žernosecká, Mrázova a Na Valech.

Kvůli zkapacitnění ulic bude u Severky vybudován nový kruhový objezd. Později v ulici Na Valech bude umístěna dodatečná světelná signalizace.

Dopravní komplikace budou už při samotné výstavbě "kruháče". "Úprava okružní křižovatky proběhne ve dvou částech za částečné dopravní uzavírky. Provoz na silnici II/261 ve směru do centra zůstane zachován, provoz v opačném směru bude veden po objízdné trase. Pěší provoz bude v závislosti na postupu prací veden po levé nebo pravé straně komunikace," sdělil Roman Daniel, ředítel výroby SDS EXMOST.

"V případě nepříznivých povětrnostních podmínek, které by neumožnily dokončit I. etapu před koncem zimy, bude okružní křižovatka na Vojtěšském náměstí uvedena do provozu zrekonstruovaná pouze z jedné poloviny, přičemž dokončení druhé části by dle možností pokračovalo v roce 2015," dodal.

V rámci chystaných dopravních opatření bude dočasně zobousměrněna část ulice Družstevní, v tomto úseku nebude možnost parkování. "V určité části rekonstrukce křižovatky pak bude úplně uzavřena ulice České armády a v další fázi stavby dojde k úplné uzavírce Liškovy ulice, a to vždy v místě výjezdu do křižovatky na Vojtěšské náměstí," řekl Jan Jakub z litoměřického městského úřadu.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře