Litoměřice bez hazardu? Strana zelených sehnala pro referendum podpisy

V Litoměřicích budou rozhodovat o referendu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu
V Litoměřicích budou rozhodovat o referendu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Litoměřice - Další zastupitelstvo bude rozhodovat o vypsání referenda proti zákakazu heren na území města. Tentokrát v Litoměřicích. Straně zelených se podařil získat potřebný počet podpisů pro vypsání místního hlasování.

Reklama

"Předali jsme ve středu (9.7.2014) na městský úřad v Litoměřicích návrh na vyhlášení referenda. Chceme zakázat herny na území města," sdělil pro MojeLitoměřicko.cz Petr Panaš ze Strany zelených. "Podařilo se nasbírat 2059 podpisů oprávněných litoměřických voličů a zákonný počet byl předkročen o 131 hlasů."

Iniciátoři vypsání referenda k nulové toleranci hazardu by chtěli, aby zastupitelé jeho vypsání naplánovali na termín konání podzimních komunálních voleb.

"Stále ještě doufám, že referendum nebude třeba vyhlašovat, současní politici přehodnotí své dosavadní postoje a herny zakážou i bez referenda," konstatoval  Petr Panaš, předseda litoměřické Strany zelených. „Pokusím se zastupitele ještě jednou přesvědčit a pokud nebudu ani tentokrát úspěšný, tak budou muset respektovat výsledek referenda."

Podle Petra Panaše členové Strany zelených budou i nadále zastupitelům vyvracet argumenty o financování sportu z hazardu. "Není pravda, že pokud nebudou peníze z hazardu, nebude se moci financovat v Litoměřicích sport. Není to pravda a naopak absence hazardu městu jenom prospěje," dodal.

O vypsání referenda proti hazardu budou debatovat zastupitelé i v Lovosicích a Štětí.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře