Litoměřičané chtějí multifunkční halu. Tu město přitom slibovalo na výstavišti, stále nestojí

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITMĚŘICE - Při pohledu do archivu z dnešního pohledu je to smutné čtení. Litoměřičtí politici slibovali, jak bude město mít na výstavišti nový pavilón, který vznikne z multifunkční sportovní haly. Ani na jaře 2017 nestojí a zdá se, že brzy se tak nestane.

Reklama

 

Přitom současné vedení města (i to předchozí) tvrdilo, že hala bude.

Jen stručné připomenutí.

V únoru 2012 zastupitelé na mimořádném zasedání rozhodli o tom, že partnerem města pro provozování výstaviště Zahrady Čech bude společnost Expo CZ. Jak ale bylo poměrně rychle zjištěno, šlo jen o narychlo založenou společnost litoměřických podnikatelů.

Místostarosta Václav Červín měl celé výběrové řízení na starost a stal se jedním z jednatelů nově vzniklé firmy Zahrada Čech. Firma ve svém projektu deklarovala, že postaví novou multifunkční halu.

Třeba 12. září 2014 MojeLitoměřicko.cz psalo: "Zastupitelé mají na aktuálním jednání zastupitelstva schvalovat odůvodnění účelnosti významné stavební zakázky Multifunkční hala na Výstavišti Zahrada Čech. Doplněný bod předloží místostarosta města a jednatel společnosti Zahrada Čech s.r.o. Václav Červín.

Projekt má nově zahrnovat výstavbu multifunkční haly, stavební opravy předprostoru výstaviště, výsadbu zeleně a sadové úpravy, demolici stávajících objektů.

Jaký to bude mít dopad na městský rozpočet? Předpokládané náklady projektu jsou 56 599 801 korun bez DPH. Finanční spoluúčast na projektu má záviset na výši přidělené dotace. Město ji chce získat ze zdrojů ministerstva školství."

V lednu 2015 už tu byla další zpráva, která slibovala: "Nyní město oznámilo, že radní z koalice ODS, ČSSD, TOP 09, Severočeši Litoměřice, Sport a Zdraví schválili projekt výstavby multifunkční haly na výstavišti Zahrada Čech za předpokladu získání dotace z ministerstva školství. Celkové náklady: 56,6 milionu korun (bez DPH), přičemž finanční spoluúčast města má dosáhnout 50 %. Vlastníkem haly by bylo město."

Proč je nyní opět v mediálním zájmu výstavba multifunkční haly? Protože si ji Litoměřičané přejí.

Vyplývá to z diskusního fóra občanů. Výsledky zveřejnilo na městském webu samotné město.

"Nejvíce účastníků diskusního fóra si přeje vybudovat v Litoměřicích víceúčelovou sportovní halu. Námět, který vznikl u diskusního stolu věnovaného sportu a kultuře, získal 48 hlasů od zhruba dvou stovek lidí, které se akce každoročně pořádané v domě kultury zúčastnily," napsala mluvčí města Eva Břeňová.

Na druhém místě se umístil požadavek na instalaci klimatizace a modernizace vzduchotechniky v kině Máj a na třetím omezení počtu parkovacích míst na Mírovém náměstí.

A co na to místostarosta Karel Krejza (ODS)? "Za sebe mohu říct, že například stavba víceúčelové sportovní haly má i mou podporu," uvedl.

Blíže se o projektu haly nezmínil a ani nepřipomenul, jaké sliby město už od roku 2012 slibuje...

A jak to dopadlo na předchozím loňském fóru? Občané zvolili, že chtějí rekonstrukci plavecké haly.

Nejprve místostarosta přiznal, že požadavek na rekonstrukci plaveckého bazénu vedení města překvapil, neboť podle něj v Litoměřicích existuje řada důležitějších úkolů volajících po řešení. „Každopádně se jím zabývat budeme a zařadili jsme ho do zásobníku projektů."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře