Lidl nové generace bude asi v Lovosicích, ale v Litoměřicích ne

Skica nové prodejny Lidl. Reprofoto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Skica nové prodejny Lidl. Reprofoto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Řetězec Lidl už nechce být synonymem skromně vybavených obchodů pro chudé, proto zahájil demolice prodejen a výstavbu zcela nových. Toho by se měla dočkat i prodejna v Lovosicích, naopak v Litoměřicích zatím ne.

Reklama

V Mostě srovnali se zemí původní prodejnu Lidlu. A místo ní Lidl staví zcela novou. Most je přitom jen jedno z míst, kde řetězec modernizuje.

"První prodejna nové generace byla otevřena na konci roku 2015 v Berouně a dosud jsme zahájili výstavbu ve Strakonicích, Průhonicích, Karlových Varech, v Praze 9 a v Mostě a Pardubicích," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

"O výstavbě jednotlivých prodejen vždy informujeme až poté, co získáme všechna potřebná povolení," dodala.

Podle informací redakce výstavba prodejny nové generace by mohla být i v Lovosicích. Znamenalo by to uzavření marketu na několik měsíců. Proces modernizace probíhá tak, že původní prodejna se zcela zbourá a místo ní vyroste zcela nový objekt. Jako první jsou k přeměně vybírány prodejny, které stojí 10 a více let. Lidl začal první prodejny stavět okolo roku 2003.

Proto by se modernizace zatím netýkala Litoměřic, kde prodejna Lidlu stojí čtyři roky a objekt je nový.

Lidl během tří let plánuje investovat do zlepšení prodejní sítě a skladových prostor devět miliard korun.

"Po určité době, jež byla ve znamení modernizací stávajících prodejen, jsme se rozhodli pro výstavbu zcela nového konceptu prodejen. Ten bude znamenat pro zákazníky především komfort v nakupování,“ řekl loni Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl.

Zcela nově postavená prodejna je zbavena podhledu, prostor je tím pádem vzdušnější a otevřenější. Na rozdíl od starších prodejen je patrová, na prvním patře se nachází zázemí pro zaměstnance. Na stěnách prodejny jsou náladové obrázky nahrazeny tlumenými barvami a 3D nápisy, které mají sloužit k lepší orientaci v prostoru. Osvětlení LED nově nemíří do uliček, ale na zboží. Uličky mezi regály jsou o poznání širší. 

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře