Lidé se na koupališti v Lovosicích vykoupou příští rok, tvrdí Vladimír Šuma

Koupaliště. Foto: archiv Město Lovosice
Koupaliště. Foto: archiv Město Lovosice

Lovosice - Letošní tropické léto obyvatelé Lovosic na koupališti trávit nemohli. Bazén je od povodní v roce 2013 uzavřený. To se má změnit. "Koupaliště bude otevřeno v létě 2016," tvrdí lovosický místostarosta Vladimír Šuma.

Reklama

Architektonické návrhy studentů, které zadalo minulé vedení města, zůstanou v šuplíku. Ani jedna varianta se realizovat nebude.

Po povodních v roce 2013 nedošlo k rekonstrukci venkovního bazénu, kterým prosakuje voda, s tím, že bude realizována komplexní přestavba prostoru koupaliště. Kromě bazénů třeba i minigolf...

Nic z toho ale nebude. Ve hře jsou dvě varianty: buď se současný bazén opraví, nebo se postaví nový. Rozhodonout má stavebně-technický průzkum.

A také hlas lidu. Radnice se v aktuálním vydání městského zpravodaje v anketě ptá, jakou variantu si obyvatelé města přejí. "Nejde o referendum, ale o anketu. Věříme, že se jí zúčastní lidé, kteří mají o koupaliště zájem," řekl pro MojeLitoměřicko.cz místostarosta Vladimír Šuma.

Město chce mít koupaliště v provozu v létě 2016. "Musí být a určitě bude," tvrdí místostarosta.

"Do konce roku bude proveden průzkum, vyhodnocení ankety i projektová dokumentace. V první polovině roku 2016 budou probíhat stavební práce. Město stavbu zafinancuje buď z rozpočtu města, pokusíme se získat i nějakou dotaci," dodal Vladimír Šuma.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře