Lesopark Osmička bude rozšířen. Více stromů i grill pointy

Vizualizace nové Osmičky. Zdroj: Město Lovosice
Vizualizace nové Osmičky. Zdroj: Město Lovosice

LOVOSICE - Lovosická radnice si zadala architektonický návrh rozšíření lesoparku Osmička blíže ke sportovnímu areálu. Nová výsadba stromů má být i na dosud volné zatravněné ploše, kde stanuje cirkus či kolotoče.

Reklama

Město nechalo zpracovat dokumentaci pro provedení výsadby nových stromů a komplexní úpravu prostoru v kontextu celého území.

Lesopark by se mohl rozšířit nejen o nové stromy, ale vybudovány by měly být také nové cesty a chodníky pro pěší. Lesopark se protáhne před prostor restaurace Sauna.

Radnice projekt nazvala Osmička se protahuje.

Na jaře bude vysázeno 7 ks javoru mléč (Acer platanoides 'Deborah'), 11 lip velkolistých (Tilia platyphyllos 'Rubra') a 9 dubů letních (Quercus robur). V současné chvíli se již hloubí jámy pro výsadbu.

V létě a na podzim by na ploše „prodloužené“ Osmičky měla vzniknout nová komunikační propojení, která budou respektovat současné trasy. Napříč územím povede cesta, které propojí lesopark s plaveckým bazénem. Zcela nové propojení by mělo vzniknout podél potoka Modla směrem k lávce u koupaliště.

Plocha uprostřed pozemku zůstane volná, a to proto, aby zde byla zachována možnost konání aktivit náročných na prostor jako například: cirkus, kolotočáři, frisbee, lakros, pouštění draků nebo pořádání zahradních slavností.

Věřím, že se doposud nepříliš využívaný pozemek díky nové koncepci v budoucnu změní v atraktivní plochu pro volný čas. Osmička se protáhne, ale nezůstane jen u stromů a cestiček. Zhruba do měsíce by měla být hotová tři nová grilovací centra. Centra budou poblíž restaurace Loděnice, za budovou ZUŠ a jedno by mělo být v blízkosti řeky. V současné chvíli se vyrábí mobiliář. Počítáme také s úpravou zázemí pro pořádání festivalů. Do pódia letos investujeme až 150 tisíc korun,“ uvedl starosta Lovosic Milan Dian.

V rozpočtu jsou na projekt Osmička se protahuje vyčleněny 2 mil. Kč, grilovací centra město vyjdou na cca 45 tisíc korun.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře