Kulturní centrum Lovoš po rekonstrukci je otevřeno pro veřejnost. Zatím na zkoušku

KS Lovoš. Foto: archiv Město Lvosice
KS Lovoš. Foto: archiv Město Lvosice

LOVOSICE – Přestože ne vše je hotové, po několika měsíčních opravách sálu a přilehlých prostor se otevírá Kulturní centrum Lovoš pro veřejnost.

Reklama

Sál září zcela novými barvami, disponuje pohodlnými židlemi, novou oponou a světly.

Velkými úpravami prošly všechny toalety a pro hosty jsou připraveny hned dva zcela nové bary. Původní bar za pódiem (nově „Bar 1905“) se ponese v duchu historického sálu a nový „Lovo bar“ v druhém patře u balkonu bude kombinovat moderní a historické rysy. U tohoto baru bude k dispozici také nové sezení na pohovkách, v křeslech či u elegantních barových stoliček.

Nemalá částka byla investována do nového moderního ozvučení a divadelního osvětlení. Již tak odpadnou zdlouhavé a namáhavé přesuny zvukové a světelné techniky při přípravě divadel, plesů a koncertů.

První práce začaly již v červnu 2017, kdy Technické služby města Lovosice začaly s bouracími a čistícími pracemi v prostorách bývalé restaurace Lovoš. Během dvou měsíců udělaly velký kus práce a prostor pro nově vznikající kulturní kavárnu připravily pro chystanou rekonstrukci.

"Těmito pracemi navíc pracovníci TSML odkryli mnohé poklady, jako zachovalé sloupy, původní dveře či zcela nevyužité místnosti, což umožnilo architektům včasný zásah a tyto „novinky“ zakomponovat do projektu. Prostory kavárny chce město a KS začít rekonstruovat ještě v tomto roce," uvedla mluvčí města Ivana Kocánková.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře