Křižovatka u pokratických závor v Litoměřicích se dočká úprav. Kvůli chodcům

Ostrůvek v Teplické ulici v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Ostrůvek v Teplické ulici v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - U tzv. pokratických závor na složité křižovatce v Litoměřicích dochází k úpravám dopravního značení a výstavby ostrůvku s cílem snížit vzdálenost obou stran široké Teplické ulice pro přecházející chodce. Jedná se však o dočasné technické řešení.

Reklama

"Přechodová vzdálenost z jednoho okraje vozovky na druhý se totiž blížila hranici dvaceti metrů," sdělil vedoucí odboru dopravy litoměřického městského úřadu Jan Jakub.

"Po několika odložených návrzích a studiích byl konečně nalezen konsenzus dotčených stran na konkrétním dopravním řešení," konstaoval Jan Jakub. Na aktuálně realizovaném řešení se podílel odbor územního rozvoje, projektant pro dopravní stavby a zástupci litoměřického dopravního inspektorátu Policie ČR.

Ve střední části přechodu vznikne tředový ostrůvek, v části přilehlé k chodníku a autobusové zastávce vysazená plocha, která umožní zkrátit přechodovou vzdálenost přes jízdní pruhy na v současnosti normami a předpisy požadovaných maximálních šest a půl, respektive sedm metrů.

Díky ostrůvku dojde k jednoznačnému vymezení prostoru pro pohyb vozidel, který byl v dosavadní podobě křižovatky zcela ponechán nahodilosti a individuálnímu rozhodování řidičů.

"Situace v křižovatce tak byla často nepřehledná a nebezpečná, zejména pro chodce překonávající dlouhý úsek, což bylo neudržitelné," řekl Jan Jakub.

Investice do dopravního řešení si dle předběžných odhadů vyžádá zhruba 100 tisíc korun potřebných pro realizaci dopravního značení a dalších 104 tisíc na stavební úpravy. Realizace dopravního značení již byla zahájena, celkové dokončení navržených změn proběhne v následujících klimaticky vhodných dnech.

Podle Venuše Brunclíkové z odboru územního rozvoje se jedná jen o přechodné řešení a dočasné opatření.

V případě dostavby tzv. západního obchvatu by v těchto místech mělo dojít k vyústění komunikace a realizace zcela nového uspořádání křižovatky u pokratických závor.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře