Kraj plánuje opravit silnici od Budyně do Libochovic

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Policie.cz
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Policie.cz

Libochovicko - V roce 2014 je v plánu Ústeckého kraje oprava silničního tahu II/246 z Budyně nad Ohří přes Libochovice do Koštic, a to včetně mostu v Břežanech nad Ohří.

Reklama

Přestože Ústecký kraj již vybírá stavební firmy v režimu nadlimitní veřejné zakázky formou otevřeného řízení, zatím nemá přiklepnuty dotace z ROP Severozápad. „Kraj dělá maximum pro to, aby vše stihl. Samozřejmě v průběhu výběrového řízení může dojít ke zdržení, pokud zájemci budou podávat námitky. To ale nejsme schopni ovlivnit," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

„Druhá věc je, že úřad Regionální rady ROP Severozápad sliboval, že nové výzvy vyhlásí okamžitě po znovuobnovení, což se nestalo."

„Navíc požaduje, aby do konce července byla vyfakturována určitá procenta z celkové částky. Pokud vlastní stavba začne v květnu, je to téměř šibeniční podmínka. Nicméně nastavený harmonogram umožňuje zvládnutí veškerých termínů a podle tohoto harmonogramu postupujeme," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Dále je v plánu oprava silnice II/240 od roudnického dálničního exitu přes Račiněves a Břízu až po hranici Středočeského kraje.

Kromě oprav dvou stávajících silnic je v plánu kraje i začátek stavby nové komunikace u Roudnice nad Labem. Jenže v případě roudnického obchvatu se kraj dostal do svízelné situace.

ČTĚTE: Roudnický obchvat zase v ohrožení. Potřebné pozemky koupil člen ČSSD

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře