Koupaliště v Lovosicích zahajuje letní sezónu

Koupaliště v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice
Koupaliště v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice

LOVOSICE – Lovosické koupaliště otevře své brány v pátek 23. června 2017 od 9 hodin.

Reklama

Koupaliště bude mít stejné zázemí jako v loňském roce. Návštěvníci zde najdou stánek s občerstvením, převlékárny, toalety a umývárnu. Jsou zde hrací prvky a další mobiliář.

Novinkou oproti loňsku je beach volejbalové hřiště, které vyrostlo na místě toho původního. Dokončena byla také předúpravna vody, takže letos poprvé město nečerpalo vodu z řadu,“ uvedl lovosický místostarosta Vladimír Šuma.

Zbudováním předúpravny vody město ročně ušetří zhruba 400 – 500 tis. korun za vodu. „Náklady na zbudování zařízení se pohybovaly kolem 1,8 mil. korun. Do čtyř let by se tedy investice měla městu vrátit,“ dodal.

Provozní doba venkovního koupaliště je každý den od 9 do 19 hodin. Cena vstupného se od minulých let nijak nezměnila: je to stále 25 korun pro děti a důchodce a 50 korun za dospělého.

Koupaliště poničily povodně v roce 2013, poté nefungovalo tři roky. Do jeho spuštění v loňském roce město investovalo téměř 3,5 milionu korun. Bylo otevřené celkem 74 dní. Denní návštěvnost se pohybovala kolem 155 osob, dvě třetiny z toho byly děti.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře